Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


MKS "Szóstka" Brzeg na siódmym miejscu w grupie B Pucharu Europy
wtorek, 27 sierpnia 2013 21:00

W dniach 19-24 sierpnia br. softballistki z Brzegu wzięły udział w Pucharze Europy Kobiet w Softballu w bułgarskiej Dupnicy. Prawo udziału w rozgrywkach zapewniły sobie, zdobywając Mistrzostwo Polski w zeszłym roku. W Bułgarii rozegrały 8 meczów, z czego wygrały trzy, pokonując mistrzynie Chorwacji, Rumunii i Grecji, i tylko niekorzystny bilans punktowy w meczu z Bułgarią nie pozwolił na zajęcie piątego miejsca w Pucharze Europy grupy B w softballu.

Zdjęcie: Rafał Bednarczyk

 

Dziewczyny z "Szóstki" wyruszyły 16 sierpnia w nocy w długą, bo liczącą aż półtora tysiąca kilometrów trasę. Po krótkiej przerwie na kąpiel nad Balatonem po dwóch dniach wreszcie dotarły na miejsce. Chwila odpoczynku i wieczorna odprawa z udziałem trenerów wszystkich klubowych mistrzyń krajowych z Anglii, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Bułgarii, Grecji i Rumunii. MKS pojechał na zawody bez trenera, który by prowadził drużynę w czasie meczu, ale dzielna trójka najbardziej doświadczonych zawodniczek - Anna Krawczyk, Natalia Wyrwas oraz Patrycja Kurowska - świetnie sobie poradziła, ustalając składy, kolejność na boisku oraz taktykę.

W poniedziałek pierwszy poranny mecz z Princem z Zagrzebia zakończył się wynikiem 4:1 dla Brzegu. Wieczorem, tuż po ceremonii otwarcia turnieju, zawodniczki rozegrały drugie spotkanie które też przyniosło zwycięstwo, tym razem z Mistrzem Rumunii, Angels - 7:3. We wtorek tylko jeden mecz i trzecie zwycięstwo z Faros z Grecji. "Szóstka" na czele rywalizacji turnieju i w czołówce statystyk turniejowych w liczbie odbić za jedną, dwie i trzy bazy. Jedną z najwyższych średnich zdobywania bazy osiąga Patrycja Kurowska, a najwięcej odbić, po których zdobywa aż trzecią bazę, ma Natalia Wyrwas. Z meczu na mecz zawodniczki poprawiają swoje statystyki aż do siódmego rozegranego meczu. Świetna gra na pozycji łącznika Oli Niewiadomskiej, dla której nie ma piłki, której nie można złapać, i Anny Krawczyk na trzeciej bazie przyczyniają się do wysokich średnich gry w obronie. Małgorzata Grzanowska znakomicie sobie radzi na pozycji miotacza.

Trzeci dzień turnieju przynosi pierwszą porażkę, która zatrzyma zwycięską passę brzeżanek już do końca turnieju. Najpierw przegrywają 0:10 z późniejszymi triumfatorkami turnieju z Londynu. Natomiast wieczorny mecz z Akademikiem Sofia można nazwać największym dreszczowcem rozegranych zawodów i okropnym pechem, jaki dosięgnął drużynę Mistrzyń Polski. Przez cały mecz prowadzą i przystępują do siódmej zmiany z wynikiem 2:1, przy dwóch autach mecz kończy się wynikiem 3:11. Duża liczba straconych obiegów z tego meczu spowodowała zajęcie ostatecznie siódmego miejsca. Pomimo wygrania z Chorwacją przez niekorzystny bilans punktowy w meczu z Bułgarkami Brzeg nie zajmuje ostatecznie piątego miejsca, na które zapracował i zasłużył.

Kolejne dni to już mecze z bardziej utytułowanymi drużynami ze Szwajcarii, Francji i Hiszpanii, których pomimo dobrej gry dziewczyn z opolszczyzny nie udało się wygrać. Ostatecznie MKS, któremu na każdym meczu kibicowała kilkuosobowa ekipa kibiców z Polski, kończy turniej na siódmym miejscu, czyli dwa oczka wyżej niż rok wcześniej w Ostrawie.

Duże natężenie meczów można porównać do gry na krajowych boiskach, na których taką liczbę spotkań brzeżanki rozegrały przez cały maj, a w Dupnicy w zaledwie pięć dni. Świetne przygotowanie organizacyjne, motywacja do gry, wspaniała atmosfera przyczyniły się do zajęcia lepszego miejsca w europejskich rozgrywkach, a Brzeg po raz kolejny przypomniał, że jest ważnym miejscem na sportowej mapie świata.

 

Turniejowy skład:
Klaudia Bobra,  Patrycja Bielecka,  Pamela Chojnacka, Anita Dudzińska,  Adrianna Flisowska, Małgorzata Grzanowska,  Alicja Górka, Anna Krawczyk, Patrycja Kurowska, Daria Kubiak, Beata Lewandowska, Aleksandra Niewiadomska, Magda Podgórska, Weronika Prątkowska,  Natalia Wyrwas

 

Nadesłał: Rafał Bednarczyk

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#3 .Braszka 2013-08-31 14:00
Gratulacje.
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#2 PESzpilkaa 2013-08-29 20:15
Brawo laseczki - Gratulacje!! :D
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#1 nareszciemj 2013-08-28 17:08
Brawo dla Rafała za to, że chciało mu się napisać artykuł i dzięki temu mamy wzmiankę o softballistkach na baseball.pl po tak długim czasie ciszy.
Gratulacje dziewczyny!

SOFTBALL FOREVER!
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.