Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


PP w softballu: Delfiny Brzeg @ Szóstka Brzeg (Brzeg, 10.10.2010) Drukuj
środa, 13 października 2010 02:00

PP w softballu: Delfiny Brzeg @ Szóstka Brzeg (Brzeg, 10.10.2010)

Pierwszy, historyczny Puchar Polski po wspaniałym meczu zdobyły brzeskie Delfiny. W meczu na miarę finału pokonały one rywalki z Szóstki 6:4. Oba zespoły wyrywały sobie prowadzenie w ciągu całego spotkania, a decydujące obiegi zdobyte zostały w szóstej rundzie. Po zakończeniu meczu odbyło się oficjalne zakończenie turnieju, na którym wręczono Puchar, statuetki, Puchar dla MVP zawodów, a także udekorowano Mistrzynie Polski medalami.

Mecz zaplanowany był na godzinę 14:00, jednak ze względu na czas poprzednich niedzielnych spotkań derby Brzegu rozpoczęły się czterdzieści minut później. Lokalne zespoły, dobra pora, a także waga tego, o co walczyły, sprawiły, że boisko przy ZS nr 1 w Brzegu odwiedziło wielu kibiców. Zgromadzeni wzdłuż prawej i lewej linii ograniczającej boiska dopingowali obie drużyny, podnosząc poziom emocji w bardzo widowiskowej walce o Puchar Polski. Zawodniczki nie zawiodły - w niedzielne popołudnie przy ul. Poprzecznej w Brzegu rozegrany został mecz, który powinien być wzorem dla całej Ligi Softballu.

Walka rozpoczęła się od singla Michaliny Katerynin, która wkrótce zdobyła trzecią bazę podczas podwójnej kradzieży. Delfiny przypłaciły jednak tę akcję autem na dwójce, który był już drugim na ich koncie. Niewiele brakowało, by zakładały rękawice bez punktu, jednak okazja, jaką był niezłapany narzut, nie została zmarnowana. Kilka narzutów później Szóstka wykonała trzeci aut na pałkarce obecnej przy bazie domowej w czasie, gdy miał miejsce felerny błąd. Wkrótce stan meczu ponownie powrócił do remisu. Po zmianie stron Natalia Wyrwas dotarła na trójkę po niezatrzymanym przez lewozapolową singlu. Po chwili była już na bazie domowej, w wyniku interferencji Szóstce przyznany został pierwszy obieg. Defensywa Delfinów nie pozwoliła już na nic więcej, kolejne dwie pałkarki zostały wyautowane.

W drugiej turze obyło się bez punktów po stronie Delfinów, a ich występ w ataku zakończył podwójny aut. Po zmianie formacji zawodniczki Dariusza Żaka przejęły prowadzenie dzięki błędom rywalek - po skrócie Moniki Chrząszcz, który miał się przyczynić do awansu na drugą bazę poprzedzającej ją w lineupie biegaczki, miotaczka Delfinów przerzuciła nad pierwszobazową. Po dotarciu do trójki wspomniana wcześniej biegaczka ruszyła w stronę domu, a bezpieczne doń dotarcie zapewnił jej błąd przy podaniu (tym razem - błąd pierwszobazowej). Kolejne trzy zawodniczki w kolejności odbijania nie dostały się na jedynkę, dzięki czemu zespół Łukasza Zielińskiego tracił do przeciwniczek tylko jeden punkt.

W trzeciej części meczu wynik nie uległ zmianie, a po obu stronach defensywne asysty zanotowały zapolowe. Ewa Chrząszcz z Szóstki zapobiegła awansowi rywalki na trzecią bazę, a po zmianie formacji Karolina Łukasiewicz celnym podaniem na dom zapobiegła zwiększeniu dystansu przez przeciwniczki. Podanie to rozpoczęło podwójny aut - grająca przy bazie domowej Natalia Litwin zapobiegła awansowi Natalii Wyrwas, która próbowała wykorzystać grę na dom, by dostać się na drugą bazę.

W kolejnej zmianie wśród kibiców (zwłaszcza po prawej stronie boiska) zawrzało. Hity Kamili Janowskiej i Karoliny Łukasiewicz przyczyniły się do ponownego wyrównania wyniku. Remis trwał jednak tylko chwilę, ponieważ przy dwóch autach Delfiny dołożyły jeszcze dwa obiegi na swoje konto, gdy środkowozapolowa rywalek nie złapała piłki z powietrza. Euforia w boksie (i wśród kibiców) narastała, gdy w dolnej części czwartej tury żadnej z zawodniczek zespołu Mistrzyń Polski nie udało się dostać na bazę.

Po zejściu do boksu bez dalszych strat Szóstka z pomocą Delfinów po raz kolejny doprowadziła do remisu. Przy dwóch autach miotaczka Gości ponownie niecelnie podała w kierunku jedynki. Po odbiciu następnej rywalki błąd koleżanki z boiska powieliła łączniczka - w wyniku dwóch niewykorzystanych szans na trzeci aut przewaga zespołu Łukasza Zielińskiego zmalała do jednego obiegu. Punkt na miarę remisu dołożyła po chwili Natalia Wyrwas, odbijając singla na zapole.

Po pięciu rundach wynik nadal był remisowy i wiele wskazywało, że taki pozostanie. Po dwóch kaczkach z rzędu Delfiny miały już dwa auty na koncie. Obecność biegaczki na dwójce skłoniła jednak Dariusza Żaka do oddania intencjonalnej bazy darmo. Kolejne w lineupie Karolina Górka i Maja Sokal ani myślały jednak odbijać piłkę w infield - ich single na środkowe zapole dały Delfinom dwupunktowe prowadzenie. Dopiero następna w kolejności zawodniczka odbiła łatwą piłkę do miotaczki. Po przejściu do obrony Delfiny pozostawały w pełni skupienia. Po dwóch autach z powietrza Monika Chrząszcz wypracowała dla swojej drużyny świetną pozycję do zdobycia choćby jednego obiegu, odbijając hit za trzy bazy. Iskra nadziei w boksie Gospodyń zgasła jednak po kolejnej piłce złapanej z powietrza.

Zagrywki podczas ostatniej rundy nie wpłynęły już w żaden sposób na ostateczny rezultat Pucharu Polski w softballu kobiet. Żadnej z drużyn nie udało się umieścić biegaczki na bazach, dzięki czemu mecz zakończył się wygraną Delfinów 6:4.

Po meczu odbyła się ceremonia zakończenia turnieju. Najpierw medale oraz puchar za Mistrzostwo Polskiej Ligi Softballu Kobiet w sezonie 2010 odebrały zawodniczki Szóstki Brzeg. Chwilę później każdy z zespołów biorących udział w pierwszej edycji Pucharu Polski w softballu kobiet otrzymał statuetkę, a zwycięskie Delfiny dodatkowo - pokaźny puchar.

Uhonorowano także najbardziej wartościową zawodniczkę turnieju (MVP) - ze względu na grę w ofensywie oraz wyniki w obronie na pozycjach łączniczki, miotaczki i łapaczki tytuł MVP przypadł Ewelinie Klimek z Szóstki Brzeg. Zasłużone wyróżnienie z ust i rąk prezesa otrzymała także dyrektor biura PZBall, Jolanta Milczarek.

SKŁADY DRUŻYN

SBSK Delfiny Brzeg

Michalina Katerynin CF, Klaudia Litwin 2B, Natalia Litwin C, Karolina Górka 1B, Maja Sokal SS, Ewa Huk LF, Kamila Janowska 3B, Karolina Łukasiewicz RF, Aleksandra Grzeszczak P
Trenerzy: Piotr Litwin, Łukasz Zieliński

MKS Szóstka Brzeg

Ewelina Klimek C, Natalia Wyrwas P, Ewa Chrząszcz CF, Justyna Pasionek 3B/SS, Paulina Marecka 1B (Pamela Chojnacka RF), Monika Chrząszcz 2B, Patrycja Kurowska RF/1B, Anna Krawczyk DP/3B, Adrianna Klugiewicz LF, Agnieszka Wygaś SS
Trenerzy: Jolanta Budzowska, Dariusz Żak

Sędziowie: Tomasz Plutarski (główny), Maciej Zdrodowski (liniowy, 1B), Dawid Kołt (liniowy, 3B)
Zapisowy: Arkadiusz Łukomski

Zdjęcia z turnieju w fotorelacji:
http://www.baseball.pl/?page=home&site=fotogallery&id=83#kotwica

PP w softballu: Delfiny Brzeg @ Szóstka Brzeg (Brzeg, 10.10.2010)

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.