Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


PP w softballu: Szóstka Brzeg @ Caper K.-Koźle (Brzeg, 9.10.2010) Drukuj
wtorek, 12 października 2010 02:00

W ostatnim meczu pierwszego dnia Pucharu Polski w softballu kobiet Szóstka Brzeg dołożyła na swoje konto drugie zwycięstwo, pokonując Caper Kędzierzyn-Koźle 21:6. Mimo wyraźnej przewagi brzeżanek początkowo w meczu prowadziły ich rywalki. Wysoki wynik przełożył się jednak na czas meczu - o ile pierwsze dwa mecze trwały jedynie ok. 80 minut, o tyle do zakończenia derby Opolszczyzny wymagane było włączenie sztucznego oświetlenia (mecz trwał 139 minut).

Po dobrej grze w obronie pierwsze punkty w meczu zdobyła drużyna z Kędzierzyna. Przy dwóch autach Sandra Szczypka odbiła dabla, co pozwoliło Dagmarze Andres zdobyć obieg. Kolejny punkt był wynikiem nielegalnego narzutu (illegal pitch), który - podobnie jak balk w baseballu - skutkował awansem o jedną bazę. Odpowiedź rywalek była natychmiastowa: po zakończeniu ataku Capera kaczką zawodniczki Szóstki zajęły - również przy dwóch autach - drugą i trzecią bazę. Ewelina Klimek wykorzystała dobrą sytuację do zdobycia punktów, jej dabel wystarczył, aby zremisować. Kolejna w lineupie Natalia Wyrwas również odbiła hita, jednak celne podanie Sandry Szczypki na bazę domową zapobiegło zmianie wyniku na 3:2.

Po przejściu do ataku kędzierzynianki odzyskały utracone prowadzenie, gdy Magda Podgórska wykorzystała niezłapany narzut i dobiegła do bazy domowej. Błąd trzeciobazowej (przy dwóch autach) w dalszej części tej półtury kosztował Szóstkę utratę kolejnego punktu. Brzeżanki szybko jednak się zrewanżowały i przejęły prowadzenie - w górnej części trzeciej rundy dzięki bazom darmo ponownie udało im się zremisować, a po kolejnym dablu Eweliny Klimek (również 2 RBI) prowadziły już 6:4. Pozostałe obiegi Szóstki zostały sprezentowane przez rywalki - przy dwóch autach łączniczka nie zdołała złapać piłki, co pozwoliło na dołożenie jeszcze dwóch oczek.

Po obronieniu wyniku 8:4 w dolnej części trzeciej tury zawodniczki Dariusza Żaka po raz kolejny dostały upominek od rywalek - błąd lewozapolowej, która nie złapała piłki z powietrza, umożliwił biegaczce Szóstki dobiegnięcie z jedynki do domu. Tym razem jednak kędzierzynianki zrewanżowały się, wykorzystując trzy bazy darmo z rzędu, oddane przy dwóch autach.

Pierwsza połowa piątej rundy zapowiadała się fatalnie dla Capera. Single Natalii Wyrwas i Ewy Chrząszcz oraz niezłapany narzut pomiędzy nimi przyczyniły się do utraty przez zespół z Kędzierzyna łącznie trzech obiegów. Mimo braku autów udało im się jednak nie dopuścić do dalszych strat, a po przejściu do ataku - zmniejszyć je o jeden punkt (asystowała Magda Podgórska).

Przysłowiowy gwóźdź do trumny został przybity w górnej części szóstej tury. Rozpoczęło się od skrótu z poświęceniem Natalii Wyrwas, po którym zdobyty został pierwszy z dziewięciu obiegów. Singiel Ewy Chrząszcz i walk oddany przy trzech bazach zajętych skutkowały kolejnymi dwoma punktami. Błąd podczas gonitwy między bazami domową i trzecią, która mogła się zakończyć trzecim autem w tej rundzie, pozwolił na spokojny awans dwóch zawodniczek na dom. Kropkę nad i postawiły Monika Chrząszcz, Agnieszka Wygaś i Ewelina Klimek, z których każda zaliczyła po jednym RBI. Przytłaczającej przewagi nie udało się choćby zmniejszyć - mecz zakończył się po pełnych sześciu turach wygraną Szóstki 21:6.


SKŁADY DRUŻYN

MKS Szóstka Brzeg

Ewelina Klimek SS/P/C, Natalia Wyrwas CF/P, Ewa Chrząszcz DP/CF, Justyna Pasionek P/S/3B, Paulina Marecka 1B (Alicja Górka RF), Monika Chrząszcz 2B, Patrycja Kurowska RF/1B, Adrianna Klugiewicz LF (Pamela Chojnacka PH), Anna Krawczyk 3B (Agnieszka Wygaś C/SS)
Trenerzy: Jolanta Budzowska, Dariusz Żak

UKS Caper Kędzierzyn-Koźle

Agnieszka Nowicka 2B, Małgorzata Helak 3B, Dagmara Andres C, Sandra Szczypka CF, Ewelina Pelc DP, Magda Podgórska SS, Iwona Pelc RF, Patrycja Ostrowska P, Olga Chudomięt LF, Patrycja Mądry 1B
Trener: Sławomir Smętek

Sędziowie: Maciej Zdrodowski (główny), Tomasz Plutarski (liniowy, 1B), Dawid Kołt (liniowy, 3B)
Zapisowy: Arkadiusz Łukomski

Zdjęcia z turnieju w fotorelacji:
http://www.baseball.pl/?page=home&site=fotogallery&id=83#kotwica

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 11
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 8
4 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
5 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.