Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Diamonds liderem PLSK (Diamonds @ Demony, 15.04.2012) Drukuj
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 14:13

15 kwietnia Polska Liga Softballu Kobiet wróciła do Miejskiej Górki – miejscowy zespół podejmował warszawskie Diamonds. Chrzest odnowionego składu nie należał do udanych – gospodynie przegrały oba spotkania 7:23 i 12:21. Dwie wygrane dają warszawiankom pierwsze miejsce w tabeli PLSK.

Już od początku dwumeczu boisko zdominowały bardziej doświadczone Diamonds. Po pierwszej rundzie prowadziły 4:0, zdobywając obiegi dzięki niekontrolowanym narzutom miotaczki rywalek. Po kolejnej rundzie, również obfitującej w niekontrolowane (WP) i przepuszczone (PB) narzuty, zespół gości prowadził już 10:0.

Kolejna odsłona meczu niczym nie różniła się od poprzednich – Diamonds dołożyły na swoje konto kolejnych sześć obiegów, po czym bez większego problemu rozprawiły się z rywalkami po przejściu do defensywy.

Dopiero w czwartej rundzie zrobiło się bardziej widowiskowo. Najpierw Diamonds solidnie umocniły swoją przewagę, zdobywając 7 punktów, z których za trzy odpowiedzialna jest Maja Januszko, która przy pełnych bazach odbiła piłkę na tyle daleko, iż mogła spokojnie dobiec do trzeciej bazy. Ciekawiej zrobiło się także po stronie gospodyń, które zniwelowały ostatnią zdobycz rywalek. Kombinacja baz darmo i odbić pozwoliła zespołowi Demonów zmniejszyć przewagę o siedem punktów. Na uwagę zasługuje hit za trzy bazy powracającej do gry Marty Zbaraż.

Diamonds nie pozwoliły jednak na dalsze zmniejszanie przewagi. Utrzymały 16-punktowy dystans, dzięki czemu mecz zakończył się już po czwartej rundzie.

Kolejne spotkanie okazało się bardziej zacięte, a fatalna pogoda nie zniechęcała obu drużyn do gry. Początek meczu ponownie należał do warszawianek, które po dwóch rundach prowadziły już 4:1. W trzeciej odsłonie prowadzenie przejął zespół z Miejskiej Górki, choć w jej górnej części Diamonds oddaliły się o kolejne dwa obiegi. Po zmianie formacji bazy darmo i słabsza gra w obronie gości zostały jednak wykorzystane przez Demony – zdobyły one 8 obiegów, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Fatalna pogoda dała się jednak we znaki nie tylko zespołowi ze stolicy – gospodynie nie cieszyły się długo z prowadzenia, gdyż po powrocie do obrony straciły dziesięć obiegów - liczne bazy darmo i błędy zostały umiejętnie wykorzystane przez zespół Christophera Sweeneya.

Kolejna runda odbiegała od dwóch poprzednich jakością gry – nadal nie można było podziwiać hitów, zabrakło jednak także błędów – miał miejsce tylko jeden w obronie warszawianek, dzięki czemu gospodynie zdobyły jeden obieg.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło w piątej rundzie. W jej górnej części Diamonds ponownie istotnie zwiększyły swoją przewagę, zdobywając pięć obiegów. Demony odpowiedziały zdobyczą dwóch punktów, jednak nie zdołały bardziej zmniejszyć przewagi – ze względu na ponadsiedmiopunktową przewagę mecz zakończył się w piątej rundzie.

Drugie spotkanie obfitowało w błędy i bazy darmo, brakowało natomiast widowiskowych odbić. Tym bardziej gratulujemy wytrwałości obu zespołom, które walczyły do końca pomimo fatalnych warunków - trwający ponad 3,5 godziny mecz odbywał się w ciągłym deszczu, co przy kilku stopniach powyżej zera nie stwarzało dobrych warunków do gry. Zawodniczkom życzymy dużo zdrowia.

 

SKŁADY DRUŻYN

 

1 mecz

4TS&B Diamonds Warszawa:

Maialen FERNANDEZ LF (Danuta MŁYNARCZYK LF), Karolina TRZEBIŃSKA P, Ewa WYSZOMIERSKA SS, Maja JANUSZKO 1B, Klaudia CEMBOR C, Aleksandra DRACHAL CF (Aleksandra ZARANEK RF), Marta SMOLARZ 3B, Sylwia SZKUDLAREK DP, Barbara KAŹMIERCZAK RF/CF, Paulina SOBOLEWSKA 2B

Trener: Christopher SWEENEY

TSB Demony Miejska Górka:

Elżbieta LANGNER 2B, Michalina KUSZ P (Marta ZBARAŻ P), Hanna KRYSMANN 1B, Natalia LANGNER SS, Anita KRAJKA 3B, Magdalena WOLNA CF, Lidia ZIMMERMANN RF, Agata SZUROWSKA LF, Jolanta LANGNER C

Trenerzy: Patrycja SZUROWSKA, Bartosz KUSZTELAK

Sędziowie: Rafał ŁUKOMSKI (główny), Cezary HRYNIOWSKI (liniowy), Arkadiusz ŁUKOMSKI (techniczny)

 

2 mecz

4TS&B Diamonds Warszawa:

Klaudia CEMBOR C, Marta SMOLARZ 3B/LF, Ewa WYSZOMIERSKA P/3B/SS, Maja JANUSZKO LF/1B, Karolina TRZEBIŃSKA SS/P, Maialen FERNANDEZ 1B/P (Emily NAIL RF), Sylwia SZKUDLAREK DP, Barbara KAŹMIERCZAK CF/LF, Aleksandra DRACHAL RF (Aleksandra ZARANEK RF/CF), Paulina SOBOLEWSKA 2B

Trener: Christopher SWEENEY.

TSB Demony Miejska Górka:

Elżbieta LANGNER 2B/P, Michalina KUSZ SS/P/2B, Anita BECELA RF (Agata SZUROWSKA RF), Natalia LANGNER C, Agata BECELA LF/1B/SS/P, Marta ZBARAŻ P/CF/LF, Małgorzata HORODKO CF (Hanna KRYSMANN P/1B), Anita KRAJKA 3B, Otylia BOROWSKA 1B (Anna GIEZEK CF, Jolanta LANGNER CF)

Trenerzy: Patrycja SZUROWSKA, Bartosz KUSZTELAK

Sędziowie: Rafał ŁUKOMSKI (główny), Cezary HRYNIOWSKI (liniowy), Arkadiusz ŁUKOMSKI (techniczny)

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#2 umpireswidz 2012-04-17 10:07
niestety ale sedziowie pokazali kiepski poziom sedziowania softballu.... jeszcze duzo brakuje do Pana Plutarskiego np.
Brak konsekwencji i zdecydowania....
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#1 softball!MJ 2012-04-16 16:53
aż miło tu wejść i zobaczyć, że softball znów zawitał na baseball.pl
Co do meczy, tak jak w artykule, z obu stron bardzo dużo błędów, słabe narzuty, ciągłe wycieranie piłki szmatą, bieganie po błocku i granie w pełnym deszczu w kilkustopniowej temperaturze...życzmy sobie wszystkie lepszej pogody, większej koncentracji i więcej odbić aby mecze mogły być bardziej interesujące;)
Wielkie plus dla sędziów !!!
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  16
2 STAL Kutno STAL Kutno  14
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

5

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.