Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Brzeg nie dla Diamonds (Diamonds @ Szóstka, 15.05.2011) Drukuj
środa, 18 maja 2011 16:52

Mimo iż deszcz towarzyszący rozgrzewce i pierwszemu spotkaniu pomiędzy Diamonds a Szóstką szybko ustąpił, w trakcie drugiego spotkania pomiędzy zespołami ze skrajnych miejsc w zeszłym sezonie czarne chmury zawisły nad Brzegiem - zespół Chrisa Sweeneya do trzeciej rundy prowadził 4:0. Ostatecznie jednak kontrolę przejęły gospodynie, zachowując komplet zwycięstw - Szóstka zwyciężyła w obu meczach, uzyskując wyniki 13:1 oraz 11:4.

Brzeżanki uzyskały prowadzenie już w pierwszej rundzie po skrócie Eweliny Klimek. W kolejnej odsłonie softballistki ze stolicy dwukrotnie dotarły do trzeciej bazy, nie zdołały jednak przebić się przez defensywę rywalek. Po przejściu do obrony straciły natomiast cztery obiegi, co w dużej mierze wynikało z błędów (tylko pierwszy obieg został sklasyfikowany jako earned run - ER - tj. obieg, który przy bezbłędnej grze i tak zostałby zdobyty).

Kontaktowy punkt Diamenty zdobyły na początku trzeciej rundy po nieudanym pickoffie łapaczki Szóstki, gdy na trzecią bazę próbowała wchodzić lewozapolowa. Mistrzynie Polski zrehabilitowały się jednak z nawiązką zaraz po powrocie do ofensywy - rozpoczęło się od trzech baz darmo z rzędu, zakończonych dwoma dablami i odbiciem w powietrze z poświęceniem, które dały Szóstce 5 punktów i prowadzenie 10:1.

Od tego momentu to brzeżanki rozdawały karty w tym spotkaniu - w ciągu kolejnych dwóch tur Diamonds w ataku nie wpuściły żadnej z rywalek na pierwszą bazę, w międzyczasie dokładając na swoje konto trzy obiegi, w tym pierwszy po solowym home runie Anny Krawczyk (drugi w sezonie).

Znane z dobrej atmosfery w boksie Diamonds nie przejęły się wysoką przegraną i drugi mecz rozpoczęły od zdobycia czterech obiegów, za które w dużej mierze odpowiedzialna była miotająca dla Szóstki Ewelina Klimek (3 bazy darmo, 3 dzikie narzuty, 1 hit). Przewagę zachowała Ewa Wyszomierska, która oddawszy uprzednio trzy bazy darmo zdołała opanować sytuację i założyć dwie kaczki z rzędu.

Kolejne trzy tury kończyły się podwójnymi autami - obie w drugiej rundzie po double play-ach rozpoczętych od wyłapania płaskiego odbicia, natomiast w górnej części trzeciej rundy dokończenie podwójnego autu miało miejsce na bazie domowej. Po zmianie ról nastąpiło wyrównanie wyniku - błędy w obronie połączone z bazami darmo i dzikimi narzutami skutkowały dla Diamonds utratą czterech obiegów. Dalszy atak Szóstki został zatrzymany przez zamieszanie na boisku - w wyniku pomyłki zespół z Warszawy opuścił boisko po drugim aucie, opuściła je również biegaczka z trzeciej bazy, co skutkowało wyautowaniem tejże.

Kolejne dwie rundy dla warszawianek wyglądały podobnie, jak ostatnie dwie w pierwszym meczu, z tą różnicą, że tym razem zdołały raz dotrzeć do drugiej bazy. W tym czasie brzeżanki dołożyły 4 obiegi w czwartej oraz trzy punkty w piątej rundzie, choć jedynie dwa pierwsze były zasłużone - reszta została zdobyta w wyniku błędów obrony Diamonds. Mecz zakończył sacrifice fly -  odbicie w powietrze z poświęceniem, po którym zdobyty został obieg dający Szóstce przewagę 7 obiegów, wystarczającą, by zakończyć mecz w piątej rundzie.

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 11
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 8
4 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
5 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.