Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Parada hitów w Brzegu (Stal @ Szóstka, 17.04.2011) Drukuj
niedziela, 24 kwietnia 2011 13:15

Wizyta w Brzegu potwierdziła dobrą formę Mistrzyń Polski - zawodniczek Szóstki Brzeg. Przed własną publicznością pokonały one swoje pierwsze w tym sezonie rywalki, Stal Kutno, uzyskując wyniki 11:2 w pierwszym i 10:3 w drugim meczu. Po pierwszym, nieco sennym meczu (w sumie 16 błędów, w tym 5PB i 1WP) wytrwali kibice zgromadzeni przy jedynym w Polsce orliku z boiskiem softballowym mogli nacieszyć swe oczy paradą hitów - wśród jedenastu po stronie Szóstki tylko jeden był hitem za jedną bazę.

Mecz o 11.00 rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości - w pierwszej rundzie Stal uzyskała dwupunktowe prowadzenie. Gospodynie jednak szybko nadrobiły straty i doprowadziły do remisu, utrzymanego w kolejnej rundzie. W trzeciej części meczu bezbłędnie do tej pory grające zawodniczki Stali nie wytrwały przy zaciętym pojedynku - sześć popełnionych w obronie błędów pozwoliło rywalkom na uzyskanie sporej, sześciopunktowej przewagi.

Zawodniczki Marcina Durki nie zdołały odrobić strat, a podopieczne Dariusza Żaka po przejściu do ataku zwiększyły swoją przewagę o trzy obiegi - tym razem dzięki dobrej grze w ataku (4H), choć gdyby nie jedyny w tej rundzie błąd na zapolu, żaden obieg nie zostałby zdobyty. Po powrocie do ofensywy kutnianki nie zdołały zmniejszyć dystansu do rywalek, co skutkowało zakończeniem meczu bez konieczności dogrywania piątej części meczu.

Drugie spotkanie przebiegało podobnie jak poprzednie. Hity Magdaleny Kątnej i Justyny Błaszczyk dały Stali dwupunktowe prowadzenie, jednak po zmianie ról dable Natalii Wyrwas, Eweliny Klimek i Anny Krawczyk pozwoliły Szóstce zremisować, a po dzikim narzucie było już 3:2 dla gospodyń. Duch walki nie opuszczał boksu Stali i już na początku drugiej części spotkania dzięki singlowi Darii Kubiak ponownie doszło do remisu.

Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i w tym kluczową dla wyniku okazała się dolna część trzeciej rundy. Tym razem jednak to nie błędy (których defensywa Stali nie zanotowała w tym pojedynku), a mocny atak Szóstki przyczynił się do uzyskania wygodnej przewagi: hitem za trzy bazy rozpoczęła Ewelina Klimek, a kolejna w lineupie Anna Krawczyk posłała piłkę poza boisko. Na tym pokaz hitów jednak się nie skończył - po dablu Pauliny Mareckiej Monika Chrząszcz popisała się hitem za cztery bazy (inside the park home run), co doprowadziło do wyniku 7:3 dla Szóstki.

Odbijająca coraz mocniejsze hity Ewelina Klimek utrzymała tę wzrostową tendencję i przy swojej trzeciej konfrontacji z miotaczką rywalek posłała piłkę poza boisko, dając swojej drużynie kolejne dwa punkty. Mocną grę w ataku brzeżanki połączyły z dobrą formą w obronie, nie wpuszczając rywalek nawet na pierwszą bazę.

Mecz zakończył dabel Justyny Pasionek, po którym przewaga wzrosła do siedmiu obiegów, co zgodnie z przepisami gry w softball skutkowało zakończeniem meczu - i w tym momencie spotkanie zostało zakończone, choć najwidoczniej oba zespoły czuły niedosyt gry, rozgrywając jeszcze jedną pełną rundę.

 

Zdjęcie: Paweł Grabowski

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#1 !pani za płotu 2011-04-24 16:58
jeden mecz błędów, drugi hitów ;pp
brawo za 2 HR Anki i Ewe :D
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 11
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 8
4 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
5 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.