Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


PLSK: Diamonds Warszawa @ Szóstka Brzeg Drukuj
piątek, 17 września 2010 02:00

Szóstka Brzeg zakończyła sezon 2010, dwukrotnie pokonując przed własną publicznością beniaminka PLSK, warszawskie Diamonds (18:1 oraz 10:4). Tym samym czterokrotne już Mistrzynie Polski mogą cieszyć się udanym sezonem bez porażki.

Ostatni dwumecz sezonu 2010 nie mógł już nic zmienić. 22 czerwca w meczach ze Stalą Kutno brzeżanki zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Polski 2010 - niestety, w tym roku w lidze softballu nie ma playoffów. Stawką był jednak komplet zwycięstw - Szóstka nie zlekceważyła przeciwnika i dokończyła aktualny sezon, nie schodząc ani razu na tarczy.

Już na początku pierwszego spotkania Szóstka udowodniła, że jest faworytem tych spotkań. Do zdobycia ośmiu obiegów przyłożyła się jednak w dużej mierze miotaczka Diamonds, która oddała aż siedem baz darmo, co w połączeniu z dwoma hitami Szóstki (w tym triplem Chojnackiej) dało brzeżankom wysoką przewagę. Skuteczną grą w ataku zawodniczki z Warszawy wypracowały sobie obieg po powrocie z pola, jednak ich rywalki nie pozwoliły już na nic więcej. W swoim drugim występie w ofensywie Gospodynie dołożyły kolejne siedem punktów, a bardzo dobrze wypadły Agnieszka Wygaś i Natalia Wyrwas, które jedna po drugiej odbiły dwa triple.

Trzecia runda zakończyła się wynikiem 0:0, a w czwartej zespół Gości był bliski kolejnego punktu. Defensywa lokalnej Szóstki uniemożliwiła im jednak zmniejszenie wypracowanego dystansu. Po przejściu do ataku Gospodynie dołożyły jeszcze trzy obiegi. Wysoka przewaga pozwoliła sędziemu głównemu spotkania na zakończenie meczu już na tym etapie.

Drugie spotkanie rozpoczęło się bardziej wyrównanie. Po bezpunktowej pierwszej turze warszawianki uzyskały prowadzenie 1:0, jednak po przejściu do ataku ich rywalki odebrały im pozycję lidera meczu, zdobywając sześć punktów. Diamonds odpowiedziały ponownie w trzeciej rundzie, dokładając drugi punkt na swoje konto. Wynik 6:2 utrzymany został także w czwartej części meczu.

Ciekawie zrobiło się w piątej rundzie. Cztery bazy darmo oraz hit Emily Nail umożliwiły beniaminkom zdobycie dwóch obiegów - wynik wynosił już 6:4 i zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Szóstka odpracowała połowę strat dzięki dwóm hitom, ponownie uzyskując niewielką, choć wygodną przewagę. Po zmianie ról Mistrzynie Polski nie pozwoliły już na wiele rywalkom, wpuszczając tylko jedną z nich na pierwszą bazę. Po przejściu do ataku natomiast po serii trzech hitów dołożyły jeszcze trzy obiegi do swojego dorobku, dzięki czemu mecz mógł zakończyć się po sześciu rundach.

Zdjęcia: MKS Szóstka Brzeg

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.