MP młodziczek 2010 (Brzeg, 2.10.2010) Drukuj
środa, 06 października 2010 02:00

W minioną sobotę w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Polski młodziczek w softballu. Ze względu na liczbę uczestniczących w nim drużyn turniej został rozegrany w ciągu jednego dnia. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna UKS Softball z Wrocławia.

Turniej odbył się na boisku softballowym przy ZS nr 1 z OS w Brzegu. Wzięły w nim udział trzy drużyny: Caper Kędzierzyn-Koźle, Softball Wrocław oraz Szóstka Brzeg. Faworytkami Mistrzostw były softballistki z Wrocławia - reprezentantki regionu EMEA w kategorii Little League, grające także w czeskiej ekstralidze kadetek. Zgodnie z przewidywaniami wrocławianki bez większych problemów pokonały rywalki, broniąc tym samym tytuł Mistrzyń Polski młodziczek z sezonu 2009.

Wyniki meczów:

Caper Kędzierzyn-Koźle 0:20 Softball Wrocław
Szóstka Brzeg 25:2 Caper Kędzierzyn-Koźle
Softball Wrocław 10:0 Szóstka Brzeg

Klasyfikacja po mistrzostwach:
1. UKS Softball Wrocław
2. MKS Szóstka Brzeg
3. UKS Caper Kędzierzyn-Koźle

Tegoroczna klasyfikacja jest identyczna, jak ta z 2009 roku (również wyniki są bardzo zbliżone), a liczba drużyn zmalała o jedną, jednak trzeba zaznaczyć, iż czwartym zespołem ubiegłorocznych Mistrzostw Polski młodziczek był po prostu drugi zespół Szóstki. Uczestniczkom tegorocznego turnieju gratulujemy i życzymy sukcesów i większej liczby rywalek.