Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Rawa wciąż bez obiegu w ŚLB (Grabarze @ Rawa, 22.04.2012) PDF
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 12:25

W niedzielne popołudnie 22 kwietnia został rozegrany kolejny mecz ŚLB. Na boisku w Katowicach spotkały się drużyny Rawy Katowice i Grabarzy Skarbimierz. Dla gości była to inauguracja sezonu 2012. Mecz był prowadzony w bardzo dobrym tempie, co mogło podobać się zgromadzonym kibicom. W dwie godziny udało się rozegrać 8 pełnych rund. Mecz zakończył się wygraną Grabarzy 11:0.

na zdj. od lewej: Piotr Hawrylów, Bartosz Pezda, Piotr Wiewióra


Pierwsza runda rozpoczęła się od prowadzenia Grabarzy 1:0. Odbijali oni swobodnie piłki narzucane przez Pawła Sitko, ale większość z nich została złapana z powietrza na zapolu. Natomiast gospodarze nie utrudnili zadania miotaczowi Grabarzy - Łukaszowi Zielińskiemu, ponieważ na 3 podejścia dwa zakończyły się strajkautem. Kolejne dwie rundy wyglądały podobnie, jedynie miotacz Rawy zaczął poczynać sobie na górce coraz lepiej i nie dawał zbyt wiele szans na odbicia gościom ze Skarbimierza. Po 3 rundzie wynik wciąż był sprawą otwartą - było 3:0. W czwartej rundzie po błędach obrony i agresywnej grze na bazach Grabarzy katowiczanie byli zmuszeni oddać 5 punktów. Dwa z nich były zasługą Roberta Rajtara, który odbił piłkę za boisko. Był to drugi home run w tegorocznych rozgrywkach ŚLB. Następna runda nie przyniosła punktów żadnej drużynie. W szóstym inningu goście kontynuowali zbieranie punktów (2), natomiast pałkarze Rawy nie potrafili poprawić swojej dyspozycji w ataku i nadal pozostawali bez zdobycia hita. Siódmą rundę rozpoczął na górce Mateusz Labus. W ciągu dwóch rund oddał przeciwnikom 3 punkty. Katowiczanie natomiast wypracowali sobie jedynie 1 bazę po 4 bolach. Mecz zakończył się po 8 rundach wynikiem 11:0.

Widowisko na boisku w Katowicach mogło się podobać zgromadzonej publiczności. Mimo iż katowiczanie nie byli w stanie nawiązać walki z bardziej utytułowanym i doświadczonym przeciwnikiem, to był to mecz prowadzony w bardzo dobrym tempie. Były odbicia, home run i wiele ładnych chwytów z powietrza. Miotacz Grabarzy – Łukasz Zieliński – był o włos od zaliczenia perfect game. Nie oddał tego dnia ani jednego hita. Dopiero w przedostatniej rundzie oddał jedną bazę darmo poprzez narzucenie 4 boli. Zaliczył 13 strajkautów. Miotacze Rawy również w świetle statystyk nie wypadli najgorzej. Paweł Sitko miotając przez 6 rund zaliczył 6 strajkautów i oddał tylko 1 walka. Kończący mecz miotacz Mateusz Labus oddał Grabarzom tylko 3 punkty w 2 rundach i puścił na pierwszą bazę przez bole tylko 2 pałkarzy.

zdj. Justyna Kosiecka

Trener Rawy Katowice - Michał Glumiński po meczu skomentował grę swojej drużyny - "Jestem niepocieszony naszą postawą na pałce. Trenowaliśmy ten element na treningach minimum dwa razy w tygodniu, jednak dzisiaj nie potrafiliśmy odbić żadnej piłki. Z całym szacunkiem do miotacza Grabarzy, ale nie był on aż tak nieosiągalny jak czołowi miotacze Silesii w poprzednim naszym meczu. W ataku zagraliśmy jak nowicjusze. Na pewno na treningach będziemy jeszcze baczniej przyglądać się sytuacji i analizować nasze poczynania. Muszę pochwalić miotaczy, którzy poczynają sobie coraz lepiej. Z meczu na mecz zdobywają doświadczenie i o ich grę jestem spokojny w świetle sezonu 2013 Rawy w I Lidze Baseballu. Obrona nie grała perfekcyjnie, ale w tym elemencie widać duże postępy. Zapole wyłapywało większość piłek z powietrza, a infield już nie popełniał tylu prostych błędów, jak to bywało w poprzednim sezonie. Mimo to nadal jest nad czym pracować. Kilku błędów w łapaniu i rzucaniu można było uniknąć".

Łukasz Zieliński tak wypowiedział się o pierwszym meczu swoich podopiecznych w ŚLB - "Był to dla nas pierwszy mecz w tym sezonie. Jestem zadowolony, że Grabarze mogą w tym sezonie uczestniczyć w Śląskiej Lidze Baseballu. Gra w rozgrywkach ŚLB zrekompensuje absencję naszej drużyny w Polskiej Lidze Baseballu. Dzisiejszy mecz prowadzony był w bardzo dobrym tempie i przy miłej atmosferze. Cieszę się, że w Katowicach jest drużyna i boisko, gdzie można rozgrywać takie spotkania. To była sama przyjemność grać mecz z drużyną, która jeszcze nie występowała w lidze, a potrafi przygotować boisko i dobrze zorganizować zawody. Co do gry Grabarzy to jestem zadowolony. Pokazaliśmy dobrą grę w ataku. Kontrolowaliśmy grę na boisku i nie popełnialiśmy błędów. Już czekamy na kolejny przyjazd do Katowic na mecz rewanżowy. Wierzę, że drugi mecz będzie jeszcze bardziej emocjonujący i katowiczanie łatwo skóry nie sprzedadzą".

alt


Składy drużyn:

 

RAWA KATOWICE

 

GRABARZE SKARBIMIERZ

3B/P

Labus Mateusz

2B

Gądek Mateusz

C

Glumiński Michał

CF

Rajtar Robert

LF

Ratajczak Marcin

C

Kędra Andrzej

CF

Rumpel Łukasz

P

Zieliński Łukasz

1B

Gawroński Jerzy

1B

Mórawski Marcin

RF

Szczygieł Patryk

SS

Wiewióra Piotr

2B

Pezda Bartosz

3B

Rajtar Rafał

SS

Hoffman Robert

LF

Hawrylów Piotr

P/3B

Sitko Paweł

RF

Kopyt Łukasz

1B

Gubała Łukasz

RF

Michna Patryk

2B

Poniewski Ireneusz

RES

Ciszewski Łukasz

RES

Frączek Grzegorz

RES

Hash Jakub

RES

Kowalczyk Jakub

T

Glumiński Michał

T

Zieliński Łukasz

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#4 Żory rządzą w ekstralidzejsk 2012-04-29 19:51
... w Osielsku również wygrały oba mecze z Bazą 15:2 i 8:7 (decydujący obieg w 7 rundzie). Gepardy 6 zwycięstw i jako jedyne bez porażki w ekstralidze.
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#3 wynikiP.Mikołajczyk 2012-04-29 15:34
Żory - Kutno 6:3,5:1 Ksb-centaury 1:2,4:1
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#2 KingsKraków 2012-04-29 11:46
Kings - Grabarze 8-5 będzie
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#1 Jest dobrzeWierna Kibicka 2012-04-23 21:43
To poczatek sezonu, mysle ze kazda z druzyn ma jeszcze wiele do nadrobienia :) Chce pogratulowac Grabarzom udanego meczu, mam nadzieje ze rownie dobrze pojdzie Wam 3 Maja :) Pozdrawiam M
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 12
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 12
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 11
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
6 GEPARDY Żory GEPARDY Żory 1

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2018
J. Wojtczak (Stal) 5
R. Watanabe (Silesia) 5
P. Zagórski (Dęby) 3
D. Catalan (Dęby) 2
A. Wojtczak (Stal) 2
P. Acosta (Barons) 1
D. Gajdziński (Stal) 1
B. Matuszewski (Dęby) 1
J. Medina (Barons) 1
Mił.Paprocki (Silesia) 1
M. Podgórski (Centaury) 1
F. Sarota (Centaury) 1

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 GEPARDY Żory GEPARDY Żory 14
2 HRABINY Wrocław HRABINY Wrocław 12
3 STAL Kutno STAL Kutno 7
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa 3

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.