Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Centaury i Dęby w Kwalifikacjach Pucharu Federacji (12-17.06.2017) PDF
poniedziałek, 19 czerwca 2017 22:11

W tegorocznych zmaganiach w europejskich Pucharach (kwalifikacje Pucharu Federacji) wystąpiły dwie polskie drużyny - Mistrz Polski 2016 - Centaury Warszawa oraz zdobywca Pucharu Polski 2016 - Dęby Osielsko.

Centaury swoje mecze rozgrywały w Bratysławie i już pierwszego dnia przyszło im zmierzyć się z gospodarzami turnieju. Wygrana 3-2 po świetnym meczu Trevora Caugheya na pozycji miotacza dała nadzieję na awans do finału. Drużyna Apollo Bratysława wydawała się jednym z faworytów turnieju, dlatego wygrana z nimi, jak i kolejne dwie wygrane z zespołami ze stolic Gruzji (13:3) i Węgier (23:6) tylko potwierdziły to, iż Centaury idą po swoje. Marsz Mistrza Polski po finał powstrzymał jednak zespół z Zurichu, który wysoko pokonał Centaury (16:0), co spowodowało, że warszawianie zajęli dopiero 3. miejsce w swojej grupie i nie awansowali do sobotniego finału, na który wszyscy liczyli. Mimo to, Centaury wstydu nie przyniosły, choć patrząc z drugiej strony, trochę szkoda straconej szansy, gdyż warszawianie dysponowali na Słowacji swoim najmocniejszym składem wzmocnionym jeszcze przez grającego niegdyś w MLB miotacza - Haydena Penna - i przy awansie do finału mogli pokusić się nawet o wygraną w całym turnieju.

Dużo gorzej wyglądała natomiast sytuacja Dębów Osielsko, które w krajowym składzie wyruszyły przez Morze Bałtyckie do Sztokholmu. Tam czekała na nie trudniejsza grupa, a co za tym idzie, oczekiwania polskich kibiców nie były nadto wygórowane. Dęby rozpoczęły jednak zmagania bardzo dobrze, przez dłuższy czas nawiązując wyrównaną walkę z zespołem z Litwy, przegrywając wyraźnie dopiero w ostatniej 9. zmianie (1:6). Potwierdziła się dobra forma Bartosza Matuszewskiego na górce miotacza, jednak bez wsparcia ofensywy i przy aż 7 błędach w polu ciężko było myśleć o wygranej w toczącym się na równi meczu. Kolejne dwie porażki z Sant Boi (2:12) oraz z London Mets (0:7) potwierdziły niestety pozycję Dębów w szwedzkim turnieju, choć na pożegnanie polska drużyna zagrała najlepsze spotkanie z gospodarzami, ulegając dopiero w 9. zmianie 3:4, i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Ostatecznie turniej w Bratysławie wygrali gospodarze, pokonując w finale 10:1 zespół Szwajcarów, a w Sztokholmie zwyciężyli Hiszpanie z Sant Boi, pokonując zespół litewski 4:1.

Autor: Marcin Musiałek

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#3 odpDęby i Centaury 2017-06-20 18:25
Ok sorka zwracam honor musiałem źle przeczytać ;-)
Sorka
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#2 odpMarcin Musiałek 2017-06-20 09:25
Napisałem, że te przegrane potwierdziły "pozycję" Dębów a nie "dyspozycję". Te 2 przegrane przeważyły los Dębów w tym turnieju, a dyspozycja rzeczywiście była niezła, chociaż mam nadzieje, że Baronów nie dogonią w wyścigu o play-off ;]
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#1 TurniejeDęby i Centaury 2017-06-20 00:18
To może ja dodam coś od siebie:

Centaury super turniej tylko wielka szkoda ostatniego meczu. Tak jak cały turniej fajnie nawet szło na pałce tak ostatni mecz nie wyszedł kompletnie. (Piszę z perspektywy śledzenia wyników)

Dęby (Z perspektywy rozmów z chłopakami i relacji):
Warto dodać, że dwa pierwsze mecze grali bez Adama Zielińskiego, Szymona Szymańskiego, Bartka Teski i Rafała Rybskiego. O ile rezultatu z Hiszpanami by ich obecność nie zmieniła, tak mecz z Litwą mogli by wygrać (porażka po błędach w ostatnich 2 zmianach i nie wykorzystane własne szanse wcześniej-> mecz cały czas praktycznie wyrównany). Hiszpanie bawili się praktycznie całym turniejem i byli poza zasięgiem rywali. Ze Szwedami super mecz. Z Londynem najsłabsze spotkanie. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem Pana Musiałka, że "przegrane potwierdziły dyspozycję Dębów", bo właśnie dyspozycja była dobra tylko może jeszcze poziom nie ten dla tej młodej drużyny (średnia wieku 24lata). Pokazali wolę walki i grę o niebo lepszą niż ta w Ekstralidze i tylko szkoda, że choć jednego meczu nie udało się wygrać.
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  16
2 STAL Kutno STAL Kutno  14
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

5

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.