Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Centaury i Dęby w Kwalifikacjach Pucharu Federacji (12-17.06.2017)
poniedziałek, 19 czerwca 2017 22:11

W tegorocznych zmaganiach w europejskich Pucharach (kwalifikacje Pucharu Federacji) wystąpiły dwie polskie drużyny - Mistrz Polski 2016 - Centaury Warszawa oraz zdobywca Pucharu Polski 2016 - Dęby Osielsko.

Centaury swoje mecze rozgrywały w Bratysławie i już pierwszego dnia przyszło im zmierzyć się z gospodarzami turnieju. Wygrana 3-2 po świetnym meczu Trevora Caugheya na pozycji miotacza dała nadzieję na awans do finału. Drużyna Apollo Bratysława wydawała się jednym z faworytów turnieju, dlatego wygrana z nimi, jak i kolejne dwie wygrane z zespołami ze stolic Gruzji (13:3) i Węgier (23:6) tylko potwierdziły to, iż Centaury idą po swoje. Marsz Mistrza Polski po finał powstrzymał jednak zespół z Zurichu, który wysoko pokonał Centaury (16:0), co spowodowało, że warszawianie zajęli dopiero 3. miejsce w swojej grupie i nie awansowali do sobotniego finału, na który wszyscy liczyli. Mimo to, Centaury wstydu nie przyniosły, choć patrząc z drugiej strony, trochę szkoda straconej szansy, gdyż warszawianie dysponowali na Słowacji swoim najmocniejszym składem wzmocnionym jeszcze przez grającego niegdyś w MLB miotacza - Haydena Penna - i przy awansie do finału mogli pokusić się nawet o wygraną w całym turnieju.

Dużo gorzej wyglądała natomiast sytuacja Dębów Osielsko, które w krajowym składzie wyruszyły przez Morze Bałtyckie do Sztokholmu. Tam czekała na nie trudniejsza grupa, a co za tym idzie, oczekiwania polskich kibiców nie były nadto wygórowane. Dęby rozpoczęły jednak zmagania bardzo dobrze, przez dłuższy czas nawiązując wyrównaną walkę z zespołem z Litwy, przegrywając wyraźnie dopiero w ostatniej 9. zmianie (1:6). Potwierdziła się dobra forma Bartosza Matuszewskiego na górce miotacza, jednak bez wsparcia ofensywy i przy aż 7 błędach w polu ciężko było myśleć o wygranej w toczącym się na równi meczu. Kolejne dwie porażki z Sant Boi (2:12) oraz z London Mets (0:7) potwierdziły niestety pozycję Dębów w szwedzkim turnieju, choć na pożegnanie polska drużyna zagrała najlepsze spotkanie z gospodarzami, ulegając dopiero w 9. zmianie 3:4, i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Ostatecznie turniej w Bratysławie wygrali gospodarze, pokonując w finale 10:1 zespół Szwajcarów, a w Sztokholmie zwyciężyli Hiszpanie z Sant Boi, pokonując zespół litewski 4:1.

Autor: Marcin Musiałek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 14
2 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 14
3 STAL Kutno STAL Kutno 13
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 11
5 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 8
6 YANKEES Działdowo YANKEES Działdowo 0

zobacz całą tabelę

RK
Play-offy
Półfinały
(I) Silesia 3 - 0 Barons (IV)
(II) Centaury 3 - 0 Stal (III)
Finały
 III m.  Barons 1 - 3 Stal
 I m.  Silesia 3 - 2 Centaury
HR
Ranking sezonu 2017
R. Watanabe (Silesia) 5
A. Wojtczak (Stal) 4
D. Gajdziński (Stal) 2
R. Satoh (Silesia) 2
M. Brunegraf (Centaury) 1
T. Funada (Barons) 1
M. Gottschall (Centaury) 1
M. Grzanowski (Stal) 1
P. Łakomy (Barons) 1
R. Matecki (Stal) 1
H. Medina (Dęby) 1
M. Musiałek (Barons) 1
M. Podgórski (Centaury) 1
J. Rogowski (Centaury) 1
M. Wróblewski (Stal) 1

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 HRABINY Wrocław HRABINY Wrocław 16
2 STAL Kutno STAL Kutno 11
3 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa 5
4 GEPARDY Żory GEPARDY Żory 4

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.