Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


W poszukiwaniu talentów PDF
niedziela, 08 lutego 2015 19:32

W tym roku młodzi polscy baseballiści mają kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności na arenie międzynarodowej dzięki obozom organizowanym przez Major League Baseball. Wzorem lat poprzednich swoiste sprawdziany będą organizowane w kilku miejscach w Europie. W związku z coraz większym zainteresowaniem polskich zawodników zostaną przeprowadzone dla nich dodatkowe kwalifikacje. Poniżej przedstawiamy cały harmonogram nadesłany przez Przemysława Palucha.

MLB Tryouts 2015 – program ramowy
Organizacja MLB ogłosiła terminy akcji na rok 2015, nowością jest „European Academies All Star Tour”, który odbędzie się na Florydzie. Na wyjazd zostanie zakwalifikowanych najlepszych 25-30 zawodników z Europy. Pozostałe akcje są organizowane wzorem lat ubiegłych, jedynymi zmianami są miejsca ich przeprowadzenia.

*20-22.03 lub 27-29.03 (termin zostanie sprecyzowany na początku marca) – MLB Tryout organizowany przez PZBall w Żorach, Kutnie i Osielsku dla zawodników z Polski. Najlepsi zawodnicy w wieku 14-19 lat zostaną wyselekcjonowani na MLB Tryout do Pragi.

5-11.04 – Wiosenny Turniej Akademii MLB (Sant Boi, Hiszpania) – 5-dniowe wydarzenie, w którym weźmie udział około 150 zawodników w wieku 14-19 lat, zrzeszonych w europejskich akademiach MLB. Zawodnicy oprócz treningów będą rozgrywali mecze kontrolne w ramach turnieju, w którym udział wezmą drużyny reprezentujące: Włochy, Holandię, Niemcy, Czechy, Francję oraz EU All Star Team.

5-9.05 – MLB European Elite Camp Tryouts:
- 05.05 – Toulouse, Francja
- 06.05 – Mainz, Niemcy
- 07.05 – Praga, Czechy
- 09.05 – Karlovac, Chorwacja
Sesje treningowe, podczas których trenerzy z MLB European Academy oraz skauci z drużyn MLB sprawdzają umiejętności zawodników w próbach biegu, rzucania, odbijania, miotania i gry w obronie. W każdym tryoucie weźmie udział od 40 do 75 zawodników. Najlepsi zawodnicy z Polski wezmą udział w tryoucie w Pradze.

14-24.06  European Academies All Star Tour (Jupiter, Floryda) – Nowa akcja MLB, do której zostanie wybranych 25-30 najlepszych zawodników z Europy. Zawodnicy ze starego kontynentu będą mieli szansę pokazania swoich umiejętności przed skautami MLB oraz szkół wyższych, a także możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z USA do 17 roku życia. Celem akcji jest pokazanie zawodnikom z Europy rywalizacji na wysokim poziomie, a także zwiększenie liczby zawodników podpisujących kontrakty oraz studiujących na uczelniach wyższych w USA.

29.06-03.07 – MLB Pitching and Hitting Mini Camp (Paderborn, Niemcy) – intensywny obóz treningowy dla wybranych zawodników z całej Europy, na którym będą oni mili możliwość popracować indywidualnie nad miotaniem, odbijaniem oraz przygotowaniem motorycznym i kondycyjnym pod okiem trenerów MLB.

2-21.08 – MLB European Elite Camp (Hoofddorp, Holandia) – główne wydarzenie MLB w Europie, podczas którego 50-60 najlepszych zawodników wybranych podczas tryoutów w Czechach, Niemczech, Chorwacji i Francji weźmie udział w prawie 3-tygodniowym obozie treningowym. Wybrani będą mieli możliwość trenowania z jednymi z najlepszych trenerów MLB (m.in. Barry Larkin, Rod Carew, Dale Murphy, Lee Smith). Od 2005 roku ponad 70 zawodników z Europy biorących udział w programie MLB podpisało profesjonalne kontrakty z klubami MLB. W tym roku obóz odbędzie się na nowo powstałym stadionie w Hoofddorpie.

12-16.10 – Francuski Turniej Jesienny - na zaproszenie (Toulouse, Francja) – turniej organizowany przez CREPS Toulouse dla europejskich akademii. Drużyny muszą pokryć koszty dojazdu i zakwaterowania. MLB udziela wsparcia sprzętowego, pokrywa koszty meczowe oraz towarzyszących szkoleń trenerskich.

28.09-04.10 – Jesienny Turniej Akademii MLB (Regensburg, Niemcy) – turniej kończący sezon dla akademii z Europy i Afryki. Od 4 do 5 drużyn będzie ze sobą rywalizować pod wodzą instruktorów MLB. W turnieju wezmą udział m.in. akademie z Niemiec, Holandii i Włoch.

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  10
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik  9
4 CENTAURY Warszawa

CENTAURY Warszawa

 7
5

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory  4
6

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko

 3

zobacz całą tabelę

 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.