Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Mało nas… (eliminacje MPJ, 2.07.2014) PDF
poniedziałek, 14 lipca 2014 21:16

Eliminacje regionu północnego Mistrzostw Polski Juniorów przybrały formę sprawdzianu dla kandydatów do reprezentacji Polski. Wszystkie trzy uczestniczące zespoły miały bowiem zapewniony awans do finałów. Dęby Osielsko rozgromiły obu rywali i wygrały turniej.


Niestety, z ośmiu północnych województw tylko 3 zespoły zgłosiły swój udział w tegorocznych MPJ, zatem już przed rozpoczęciem gry wiadomo było, że cała trójka i tak awansuje do finału. Zaskakująca jest zwłaszcza nieobecność baseballistów z Kutna, posiadającego najlepszą w Polsce infrastrukturę szkoleniową w Centrum Małej Ligi. Przed rokiem Stal BiS Kutno zanotowała w eliminacjach fatalny występ i nie weszła do finału, w tym roku po prostu nie zgłosiła drużyny…

Turniej eliminacyjny w Osielsku można było zatem rozegrać w ciągu jednego dnia. Na starcie stanęły Centaury Warszawa, Demony Miejska Górka oraz gospodarze, Dęby Osielsko. W ramach wypożyczeń wystąpiło w tych drużynach kilku członków szerokiej kadry narodowej juniorów z mniejszych klubów: Karol Harasim, Jędrzej Hintertan i Michał Wysocki (Kruki Augustów) zasilili Demony, a Krystian Siekierski (Comets Mazowsze) zagrał w barwach Dębów. Na listach startowych znalazło się łącznie 18 baseballistów z 40-osobowej kadry zgłoszonej przez PZBall do CEB i właśnie ostatni przegląd kandydatów do reprezentacji na Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów (15-19 lipca, Varażdin/Zagrzeb) był jednym z najważniejszych celów podczas turnieju. Zmagania drużyn i grę poszczególnych graczy pilnie obserwował II trener reprezentacji juniorów Łukasz Snopek.

Niezbyt gościnni okazali się miejscowi baseballiści – z oboma rywalami Dęby wygrały bardzo wysoko, kończąc mecze wcześniej wskutek przewagi. Maratonem okazał się natomiast pojedynek Demonów z Centaurami. Rozpoczął się on z opóźnieniem, ponieważ ekipa z Warszawy miała po drodze awarię busa. Po zaciętej walce rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w drugiej dogrywce, po blisko 4,5 godzinach gry! MVP turnieju, a także najlepszym miotaczem i „złodziejem” baz został Radosław Zajda (Dęby), najlepszym pałkarzem Szon Tomkiewicz (Centaury), a najlepszym obrońcą Jakub Gockowiak (Dęby).


Dęby – Demony 16:3 (7 rund)

Gospodarze już w I rundzie objęli 5-punktowe prowadzenie, ale był to efekt 4 błędów obrony Demonów. Pałkarze Dębów przez kolejne trzy rundy byli skutecznie powstrzymywani przez niespełna 16-letniego Harasima, miotacza wypożyczonego z Augustowa. Worek z punktami rozwiązał się dopiero w V rundzie, kiedy Demony dokonały zmiany miotacza. Osielszczanie zdobyli w dwóch turach aż 11 obiegów i wygrali mecz wskutek ponad 10-punktowej przewagi w VII rundzie. Osielszczanie wybili tylko 5 hitów (Zajda 3), za to otrzymali aż 15 baz darmo. Bardzo agresywnie grali biegacze Dębów, którzy skradli 18 baz (Zajda 4, Gockowiak 3).


Demony – Centaury 16:24 (11 rund)

Od początku bardzo ofensywna gra z obu stron. Po czterech rundach Demony prowadziły 14:10, w górnej V Centaury zdobyły 5 obiegów i odzyskały prowadzenie 15:14. Od tego momentu obraz gry całkowicie się zmienił, wskutek zmian miotaczy w obu drużynach. Warszawianie jeszcze w IV odsłonie posłali na górkę Mateusza Szustka, Demony w V Tomasza Durczewskiego. Nowi miotacze okazali się tak skuteczni, że do końca regulaminowych dziewięciu rund zdobyty został już tylko 1 obieg: w VII r. Filip Mazur wybił singla i wyrównał wynik meczu po dwubazowym hicie Harasima. Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, w XI rundzie pałkarze Centaurów wybili 5 hitów (3 dwubazowe) i rozstrzygnęli maraton trwający 4 godziny i 20 minut! S. Tomkiewicz wybił 4 hity, asystując przy 3 obiegach i skradł 4 bazy, Dominik Cydzik skradł 5 baz. Dla Demonów 3 hity wybił Szymon Latuszek.


Centaury – Dęby 1:20 (5 rund)

Stołeczna drużyna miała zaledwie pół godziny przerwy po wyczerpującym spotkaniu z Demonami, co bezwzględnie wykorzystali osielszczanie. Po pięciu rundach ponad 15-punktowa przewaga pozwoliła zakończyć spotkanie i turniej krótko przed godziną 20! Zajda zagrał fantastycznie jako miotacz – z 18 pałkarzy przeciwnika wystrajkował 9, a tylko trzech dostało się na bazę (2 single braci Tomkiewiczów i 1 błąd obrony).


podsumowanie

 

Jarosław S. Kaźmierczak

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#1 Kwalifikacje MEJjsk 2014-07-15 17:40
Polska - Słowacja 10:9 po dramatycznym meczu pierwszego dnia turnieju w Chorwacji.
Szczegóły meczu: http://www.baseballstats.eu/2014/varazdin/games/03.htm
- turnieju: http://www.baseballstats.eu/2014/varazdin/schedule.php
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 12
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 12
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 11
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
6 GEPARDY Żory GEPARDY Żory 1

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2018
J. Wojtczak (Stal) 5
R. Watanabe (Silesia) 5
P. Zagórski (Dęby) 3
D. Catalan (Dęby) 2
A. Wojtczak (Stal) 2
P. Acosta (Barons) 1
D. Gajdziński (Stal) 1
B. Matuszewski (Dęby) 1
J. Medina (Barons) 1
Mił.Paprocki (Silesia) 1
M. Podgórski (Centaury) 1
F. Sarota (Centaury) 1

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 GEPARDY Żory GEPARDY Żory 14
2 HRABINY Wrocław HRABINY Wrocław 12
3 STAL Kutno STAL Kutno 7
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa 3

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.