Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Nabór do wrocławskiej klasy baseballowej PDF
środa, 05 marca 2014 22:48

Foto: Łukasz Kopaczyński

We Wrocławiu powstaje druga w Polsce klasa o profilu baseball. Rekrutacja rozpocznie się 26 marca br. we wrocławskim Gimnazjum nr 6 przy al. Pracy 24.
– Współpraca szkoły oraz KSB Wrocław przyniosła oczekiwane efekty, wchodzimy w kolejny wymiar szkolenia młodzieży, klasa sportowa to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Długo przygotowywaliśmy projekt, teraz kluczem będzie stworzenie drużyny. Takiej inicjatywy jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Łukasz Tur z Klubu Sportowego Baseball Wrocław.

Uczeń, który rozpoczyna naukę w gimnazjum i ubiega się o miejsce w klasie sportowej, musi zaliczyć obowiązkowy test sprawnościowy oraz przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania dyscypliny od lekarza medycyny sportowej. Nabór obejmie zarówno chłopców, jak i dziewczyny, zawodniczki z pewnością zostaną pokierowane w stronę żeńskiej odmiany baseballu, czyli softballu. Test sprawnościowy odbędzie się w Gimnazjum nr 6 dnia 26 marca o godzinie 15:30.

Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach przygotowujących do testu sprawnościowego, aktualne są dwa terminy – 13 i 20 marca o godzinie 16:00, oczywiście w Gimnazjum nr 6. Jak zapewniają organizatorzy klasy z Klubu Sportowego Baseball Wrocław, podczas naboru przy testach kandydatów brane będą pod uwagę predyspozycje i zaangażowanie, a nie wyuczone umiejętności. – Mamy nadzieję, że niezwykle bogata oferta dla młodzieży przekona do nauki w naszej klasie, a wybór baseballu po latach okaże się słuszny. Baseball naturalnie może stać się przygodą na całe życie, największe talenty będą miały możliwość przejścia testów u trenerów i skautów z zawodowej ligi w USA, czyli MLB. Zajęcia w gimnazjum poprowadzi wykwalifikowana kadra trenerska, przewidujemy wyposażenie każdego w niezbędny sprzęt, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, wyjścia na basen, wyjazdy na obozy w zimie i lecie oraz udział w turniejach baseballowych nie tylko w Polsce, ale m.in. we Włoszech i Czechach – dodaje Łukasz Tur.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie www.klasasportowa.pl, w razie pytań prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefoniczny: 791871973 lub 791598444. Zapraszamy też na stronę gimnazjum: www.gim6.wroc.pl. W dniach 14-15 marca odbędą się Drzwi Otwarte Gimnazjum nr 6, oczywiście będzie można spotkać tam trenerów z KSB i dowiedzieć się więcej o nowym i niezwykle wartościowym projekcie edukacyjnym we Wrocławiu.

Nabór do pierwszej we Wrocławiu klasy baseballowej.


Klub Sportowy Baseball Wrocław istnieje od 2004 roku i przez dziesięć lat istnienia zdążył już wyszkolić wielu zawodników baseballu. Na terenie miasta w kilku szkołach prowadzone są treningi we wszystkich kategoriach wiekowych: minibaseball (6-9 lat), młodzik (10-12 lat), kadet (13-15 lat), junior (16-18 lat). Doskonale KSB radzi sobie w punktacji współzawodnictwa sportowego – wrocławianie zostali po roku 2013 sklasyfikowani na drugim miejscu w Polsce. Niewątpliwie wysoka lokata jest wynikiem zdobycia wicemistrzostwa kraju przez kadetów oraz wygrania przez młodzików mistrzostw międzywojewódzkich. W sezonie 2014 każda kategoria wiekowa ma walczyć o medale, a pierwsza drużyna seniorów wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Ekstralidze. – Rok 2013 był dla nas niezwykle udany, 2014 ma stać się najlepszym w historii. Pracujemy ciężko przed sezonem organizacyjnie, składamy właśnie wniosek do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego o boisko, czekamy na decyzję w sprawie zaproszenia baseballu do The World Games 2017, wkrótce także ogłosimy kolejne wzmocnienie zespołu i zaprezentujemy nowe stroje domowe, oczywiście to nie koniec niespodzianek, pracujemy nad kolejnymi, choć do sezonu pozostał miesiąc – opowiada Piotr Duszeńko, prezes KSB.

 

Nadesłane przez KS Baseball Wrocław

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#1 prezesprezes 2014-03-09 23:58
Pzball bez prezesa?
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  10
2 STAL Kutno STAL Kutno  6
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik  5
4 CENTAURY Warszawa

CENTAURY Warszawa

 4
5 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  3
6

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko

2

zobacz całą tabelę

 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  3
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  2
3 STAL Kutno STAL Kutno  1
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  0

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.