Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Zaległość dla Piły (Diament vs. Comets) PDF
niedziela, 07 czerwca 2009 02:00

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, jednak przy niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych. Padający przelotnie deszcz utrudniał znacznie kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi.

Początek meczu był niezwykle wyrównany, co pokazywał wynik - 1:1 po 2 odsłonach meczu. Trzeci inning to doskonała gra w obronie obu drużyn. Waldemar Popielarski popisał się wspaniałym odbiciem na środek zapola, jednak piłka ta trafiła wprost do rękawicy środkowozapolowego z Piły. Komety miały akurat obstawioną trzecią bazę, ale trzeci aut uniemożliwił zdobycie punktu.
W czwartej rundzie zawodnicy Komet z Mazowsza popełnili kilka niewymuszonych błędów, czego wynikiem były trzy obiegi zdobyte przez rywali (po czterech zmianach 4:1 dla Piły).
Piąta runda zaczęła się pechowo dla Mazowsza. Uderzony piłką został zawodnik Piły - Gryczka, a miotacz Komet dodatkowo oddał 3 bazy darmo. Z tego całego zamieszania zbiegł 1 punkt dla Piły, która prowadziła w tym momencie już 5:1. Piąta i szósta runda to słaba gra Mazowsza w ataku.
W siódmej zmianie Pila dołożyła kolejne dwa punkty, które były owocem kolejnych błędów obrony Mazowsza. W dograniu tej rundy Komety nie pozostały jednak dłużne i odrobiły dwa punkty. Po 7 rundach 7:3 dla Piły. Ósma odsłona meczu nie spowodowała zmiany wyniku, gdyż żadna z drużyn nie zdobyła obiegu. W tej rundzie na pochwałę zasługują miotacze obu drużyn (Wojtulski z Mazowsza i Dobosz z Piły), bo to oni w pełni kontrolowali grę na boisku. W ostatnim dziewiątym starciu obie drużyny dołożyły jeszcze po dwa obiegi i mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla Piły.

Po meczu trener Robert Szwajkowski (Comets) powiedział: Mazowsze zagrało popełniając proste błędy w obronie, które jednak mogą zdarzać się każdej drużynie (przerzucone bazy, dzikie narzuty). Zabrakło również odważniejszej gry na bazach podczas atakowania. Piła była w tych poczynaniach bardziej zdeterminowana. No i szczęście. Zawsze choć odrobina powinna towarzyszyć. Niestety Komety tego dnia za dużo go nie miały. Choćby dwie wyłapane piłki przez CF z Piły. Niezdecydowanie na 3 bazie dwukrotnie mogło zaowocować punktami. Sklejając to wszystko razem, wynik też mógł wyglądać inaczej. Niewykorzystane sytuacje mszczą się później i tak było w przypadku Komet. Tego dnia to rywal był lepiej dysponowany i to należy przyznać. Aczkolwiek ziarenko sportowej rywalizacji zostało zasiane przez Piłę, a na pewno Comets nie przejdą obok tego obojętnie. Wkrótce kolejna potyczka tych drużyn, która z pewnością będzie bardzo ciekawa.

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.