Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Drugi lider w Kutnie (Comets @ Stal II, 15.05.2010) PDF
czwartek, 20 maja 2010 02:00

Po ponadmiesięcznej przerwie ponownie odbyło się spotkanie w ramach drugiej ligi - Stal II Kutno podejmowała na swoim terenie Komety z Mazowsza. Drużyny podzieliły się wygranymi - pierwszy mecz wygrali Gospodarze 9:6, natomiast w następnym meczu Goście zrewanżowali się, pokonując kutnian 8:5. Efektowną grą popisał się Mariusz Blonkowski z Mazowsza, który w obu spotkaniach wybił piłkę poza boisko. Liderem 2 Ligi pozostaje Stal II Kutno.

Chociaż Komety przy jednym aucie zajęły drugą i trzecią bazę, nie udało im się wypracować obiegów w pierwszej turze. W przeciwieństwie do nich kutnianie po przejściu do ataku zdobyli obiegi. Dwóm z czterech z nich asystował Jakub Kasica, który odbił hita za dwie bazy.

Komety rozpoczęły drugą turę od home runa Mariusza Blonkowskiego. Był to jednak jedyny obieg w tej rundzie - żaden z kolejnych pałkarzy Gości nie zdołał dotrzeć do pierwszej bazy. Mocna odpowiedź ze strony Gospodarzy miała miejsce już po zmianie ról. Stal dołożyła do swojego dorobku kolejne cztery punkty. Na uwagę zasługuje poświęcenie Kacpra Kamińskiego oraz kolejne RBI Jakuba Kasicy. Tym razem to Goście rozpoczęli dobrą kontrę. Trzecia tura rozpoczęła się serią trzech hitów za dwie bazy (Jakub Pukłacki, Waldemar Popielarski, Maciej Wojtulski), dzięki czemu przewaga Kutna zmniejszyła się na 8:3.

Komety od tego momentu poprawiły także swoją grę w obronie. W trakcie trzech kolejnych rund nie straciły żadnego obiegu, za każdym razem pozwalając jedynie czterem zawodnikom Gospodarzy na wejście do batter boksu. Mazowszanie jednocześnie powoli odrabiali straty - w czwartej i w piątej turze zdobyli po jednym punkcie.

W szóstej rundzie to Stal przejęła inicjatywę. Najpierw nie pozwoliła przeciwnikom na osiągnięcie pierwszej bazy, a po przejściu do ataku dołożyła do wyniku swój ostatni, dziewiąty obieg, w czym pomógł im błąd łapacza Gości. Komety nie dały rady odrobić strat w siódmej turze, choć zmniejszyły przewagę na 9:6. Mecz zakończyły dwie kaczki z rzędu.

Drugie spotkanie od początku opanowali Goście. Już w pierwszej rundzie zdobyli oni trzy obiegi, które były efektem wyborów polowych oraz błędu łapacza Stali. Gospodarze zajęli trzy bazy, dobra gra miotacza Komet nie pozwoliła im jednak na wypracowanie ani jednego punktu. Podczas kolejnych dwóch tur po obu stronach naprzeciw miotacza stawało jedynie po trzech pałkarzy. Łapacze obu zespołów pomogli swoim drużynom, udaremniając po jednej próbie kradzieży. Sytuacja na tablicy zmieniła się w czwartej odsłonie spotkania - przy zajętej jednej bazie swojego drugiego home runa wybił Mariusz Blonkowski. Dwa obiegi zostały jednak zniwelowane przez Stal. Pierwszy obieg kutnianie zdobyli po balku, dołożenie drugiego umożliwił Cezary Miklas, odbijając singla.

Komety oddaliły się od Gospodarzy na 6:3 w następnej turze, gdy defensywa Stali zdecydowała się na wykonanie podwójnego autu. Niecelne podanie łapacza kutnian w kolejnej rundzie pozwoliło im na zdobycie siódmego obiegu. Bartosz Rudnicki odpracował jednak swój błąd po przejściu do ataku - jego skrót umożliwił Stali zdobycie kontaktowego, trzeciego obiegu. Po przejściu do defensywy ponownie jednak podał niecelnie, w wyniku czego na tablicy widniał wynik 8:3.

Przy dwóch autach i drugiej oraz trzeciej bazie zajętej, Kacper Kamiński asystował w zdobyciu dwóch obiegów, odbijając hita na prawe zapole. Goście nie dopuścili jednak do dalszych strat, w wyniku czego mecz zakończył się wygraną Komet 8:5.

SKŁADY DRUŻYN

1 MECZ:

UKS Comets Mazowsze

Jakub Pukłacki SS, Waldemar Popielarski C, Maciej Wojtulski 1B/P, Mateusz Pniewski P/1B, Robert Szwajkowski 3B (Karol Szydłowski 3B), Mariusz Blonkowski LF, Michał Sadowski CF, Tomasz Wnuczyński RF, Robert Sadowski 2B
Trener: Robert Szwajkowski

MKS Stal BiS II Kutno

Jakub Wojtczak 2B (Cezary Miklas 2B), Mateusz Wasielewski LF, Artur Kędziora SS/P, Mateusz Nowicki RF, Jakub Nadolski P/CF/SS, Kacper Kamiński CF/P, Jakub Kasica 1B, Artur Wojtczak 3B (Błazej Matusiak 3B), Bartosz Rudnicki C
Trenerzy: Ramon G. Figueroa, Marcin Smakowski

Sędziowie: Waldemar Góralski (główny), Piotr Cedzyński (liniowy)
Zapisowa: Patrycja Bielecka


2 MECZ:

UKS Comets Mazowsze

Jakub Pukłacki SS, Waldemar Popielarski C, Maciej Wojtulski 1B, Mateusz Pniewski 3B, Mariusz Blonkowski P, Karol Szydłowski CF (Robert Szwajkowski CF), Piotr Blonkowski LF, Paulina Michałkiewicz RF (Justyna Krasińska RF, Witold Mierzwicki RF), Robert Sadowski 2B
Trener: Robert Szwajkowski

MKS Stal BiS II Kutno

Jakub Wojtczak DH (Mateusz Nowicki RF), Mateusz Wasielewski LF (Mateusz Łubiński LF), Artur Kędziora SS/P, Błażej Matusiak 3B, Jakub Nadolski RF/SS, Kacper Kamiński CF, Jakub Kasica 1B, Cezary Miklas 2B, Bartosz Rudnicki C, Artur Wojtczak P
Trenerzy: Ramon G. Figueroa, Marcin Smakowski

Sędziowie: Piotr Cedzyński (główny), Waldemar Góralski (liniowy)
Zapisowa: Patrycja Bielecka

Zdjęcie: Piotr Mikołajczyk
Więcej zdjęć w fotorelacji:
http://www.baseball.pl/?page=home&site=fotogallery&id=33#kotwica

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  16
2 STAL Kutno STAL Kutno  14
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

5

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.