Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Udany debiut Stali II (Stal Kutno @ Pasikoniki Warszawa, 10.04.2010) PDF
wtorek, 13 kwietnia 2010 02:00

W inaugurujących rozgrywki II Ligi Baseballu spotkaniach druga drużyna Stali Kutno dwukrotnie pokonała warszawskie Pasikoniki. Choć mecz odbył się na boisku baseballowym w Kutnie, Gospodarzem był zespół ze stolicy. Pierwsze z dwóch spotkań było jednocześnie pierwszym oficjalnym meczem w tym roku - rozpoczęło się już o 10.00.

Zaszczyt oddania pierwszego narzutu w sezonie 2010 przypadł Michałowi Rysiawie z Pasikoników. Pierwsze dwa obiegi kutnianie zdobyli już w drugiej turze. Gospodarze spotkania w odpowiedzi wypracowali jeden punkt, zmniejszając przewagę do 2:1, jednak z dobrego wyniku nie mogli cieszyć się zbyt długo. Zawodnicy Stali przeprowadzili solidny atak, co w połączeniu z sześcioma bazami darmo zaowocowało zdobyciem jedenastu punktów. Najbardziej efektywnym odbiciem w tej części spotkania mógł pochwalić się Artur Kędziora - jego hit za trzy bazy umożliwił zdobycie dwóch obiegów. W dograniu tej zmiany żółto-niebiescy umocnili przewagę, nie pozwalając Pasikonikom na zdobycie żadnego obiegu.
W następnej turze, po trzech bazach darmo, nastąpiła zmiana na górce miotacza w warszawskim zespole. Łukasz Ludwicki nie dał jednak rady zatrzymać rozpędzonych kutnian, którzy dołożyli do swojej puli kolejne osiem obiegów - trzy z nich były zasługą hita Jakuba Wojtczaka. Po zmianie ról na boisku trener Stali zdecydował się na drugą wymianę miotacza. Narzuty Kacpra Kamińskiego wyraźnie przypadły do gustu Pasikonikom, którzy zmniejszyli przewagę kutnian o pięć obiegów - w dużej mierze przyczynili się do tego Paweł Zawadzki (hit za jedną bazę, 1 RBI) oraz Tomasz Durko (hit za dwie bazy, 2 RBI). Z pewnością poprawiło to morale drużyny Adriana Szydlika, nie uchroniło jednak przed kolejnymi stratami. Piąta tura zakończyła się wynikiem 4:2 dla Gości. Po kolejnej zmianie, w której żadnemu z zespołów nie udało się już wypracować obiegu, sędzia zakończył spotkanie w związku z osiągnięciem przez Stal przewagi wyższej niż 10-punktowa - wynik końcowy to 25:8 dla Kutna.

Drugie spotkanie, które rozpoczęło się o 13.00, okazało się już bardziej wyrównane. W pierwszej turze oba zespoły zdobyły po jednym obiegu. W następnej zmianie prowadzenie objęli warszawiacy - obrońcy Stali po odbiciach w wewnętrzne pole boiska decydowali się na autowanie na pierwszej bazie, pozwalając Pasikonikom na zdobycie dwóch obiegów. Odpowiedź Gości była mocna - po zmianie ról, dzięki dobrym odbiciom, jak i oddanym bazom darmo, zdobyli oni aż osiem punktów. Przewaga została jednak natychmiast zniwelowana - podobnie, bazy darmo w połączeniu z dobrymi hitami pozwoliły drużynie z Warszawy na odzyskanie i zwiększenie prowadzenia. Kolejna szybka tura nie przyniosła żadnej z drużyn dodatkowych obiegów, jednak w piątej Stal doprowadziła do remisu. Pasikonikom już do końca meczu nie udało się wypracować obiegu, za to Goście zdobyli mocną przewagę już w kolejnej zmianie. W siódmej odsłonie spotkania dołożyli do wyniku jeszcze jedno oczko, ostatecznie wygrywając 18:12.

Zespół ds. promocji klubu MKS Stal BiS pragnie podziękować, w imieniu zawodników i działaczy kutnowskiego klubu, obecnym na meczu kibicom: mimo że czasem było za zimno, a czasem za mokro i za zimno, atmosfera była "gorąca". Miejscowym pomagał zwłaszcza aktywny doping grupy koleżanek z softballowych kutnowskich drużyn. Brawa dla dziewczyn i ich trenerów Piotra Mikołajczyka i Marcina Durki.

SKŁADY DRUŻYN:

1 MECZ:

MKS Stal BiS Kutno II

Wojtczak Jakub 2B, Nadolski Jakub SS/P (Dębowski Szymon CF), Matusiak Błażej RF/LF (Miklas Cezary LF), Nowicki Mateusz 1B (Kasica Jakub 1B), Kędziora Artur P/SS, Kamiński Kacper CF/P, Wojtczak Artur 3B, Łubiński Mateusz LF (Florczak Adrian RF, Szymański Wiktor RF), Rudnicki Bartosz C, Partyka Michał, Kaźmierczak Krystian
Trener: Smakowski Marcin

KBS Pasikoniki Warszawa

Szydlik Adrian C, Ludwicki Łukasz 1B/P, Rysiawa Michał P (Tomasik Adam 1B), Rębelski Tomasz SS, Koszewski Daniel 2B, Gawrylak Mariusz LF, Nowak Mariusz RF, Zawadzki Paweł CF, Durko Tomasz 3B, Białek Sebastian, Makowski Jakub, Mazurek Kamil, Zagrodzki Marek
Trenerzy: Szydlik Adrian, Rębelski Tomasz

Sędziowie: Góralski Waldemar (główny), Cedzyński Piotr (liniowy)
Zapisowa: Bielecka Patrycja

2 MECZ:

MKS Stal BiS Kutno II

Wojtczak Jakub 2B/P, Nadolski Jakub SS, Kędziora Artur 3B, Matusiak Błażej RF, Kasica Jakub 1B (Nowicki Mateusz 1B), Kamiński Kacper CF, Tuzikowski Damian LF (Miklas Cezary LF/2B), Wojtczak Artur P (Łubiński Mateusz LF), Partyka Michał C (Rudnicki Bartosz C), Kaźmierczak Krystian, Florczak Adrian, Dębowski Szymon
Trener: Smakowski Marcin

KBS Pasikoniki Warszawa

Szydlik Adrian C, Rębelski Tomasz P, Durko Tomasz 3B, Tomasik Adam 1B, Makowski Jakub RF (Zagrodzki Marek RF), Białek Sebastian 2B (Koszewski Daniel 2B), Mazurek Kamil SS, Zawadzki Paweł CF, Nowak Mariusz LF, Ludwicki Łukasz, Rysiawa Michał, Gawrylak Mariusz
Trenerzy: Szydlik Adrian, Rębelski Tomasz

Sędziowie: Cedzyński Piotr (główny), Góralski Waldemar (liniowy)
Zapisowa: Bielecka Patrycja

Zdjęcia: KBS Pasikoniki Warszawa

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  16
2 STAL Kutno STAL Kutno  14
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

5

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.