Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Spotkanie po latach (Jastrząb @ Demony, 14.04.2012) PDF
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 13:10

W sobotę w Miejskiej Górce nastąpiła inauguracja sezonu baseballowego. Demony, rozgrywające w tym sezonie mecze w grupie południowej I Ligi Baseballu, pewnie zwyciężyły w obu spotkaniach z jastrzębskim klubem MKS Jastrząb – 12:5 w pierwszym i 15:0 w drugim meczu.

Ostatnie spotkanie obu zespołów miało miejsce w 2005 roku, kiedy to Ślązacy stanęli Demonom na drodze o brąz. Sobotnie spotkania miały zatem dla miejskogóreczan charakter rewanżu, choć w obu zespołach pozostali nieliczni zawodnicy pamiętający tamte spotkania z pozycji zawodnika.

Początek dwumeczu przyniósł prowadzenie jastrzębianom – Krzysztof Gołębiowski  zdobył dla gości pierwszy obieg dzięki wysiłkowi dwóch zawodników, którzy grali jeszcze 7 lat temu: Sebastian Uss oraz Rafał Krajewski dzięki dobrym hitom pozwolili młodszemu koledze na dobiegnięcie do bazy domowej.

Po opanowaniu sytuacji Demony nie czekały z odwetem i już w dograniu pierwszej rundy przejęły prowadzenie. Oba zdobyte w tej części meczu obiegi były jednak prezentem od miotającego Gołębiowskiego, który oddał pięć baz darmo.

Druga odsłona spotkania przyniosła obu zespołom po jednym punkcie – obie drużyny dołożyły po oczku dzięki błędom rywali. W kolejnej rundzie wyłonił się faworyt: najpierw słabszą grę w obronie Demonów wykorzystali zawodnicy Jastrzębia, doprowadzając do remisu (3:3), jednak w dograniu tej części meczu gospodarze początkowo podwoili swoją sumę obiegów, w czym po raz kolejny pomogli im rywale. Nastąpiła zmiana na górce miotacza, pozycję tę objął niegdysiejszy postrach pałkarzy, Sebastian Uss. Miotacz Reprezentacji Polski sprzed lat wpuścił jednak trzech zawodników na bazy. Kolejnym jego przeciwnikiem okazał się rywal z tamtego okresu – Kamil Zbaraż. W tym pojedynku lepszy okazał się zawodnik z Miejskiej Górki, którego hit za dwie bazy dał Demonom kolejne trzy punkty – Demony prowadziły już sześcioma punktami.

Na kolejne zmiany w wyniku trzeba było poczekać do piątej rundy, w której jastrzębianie zmniejszyli przewagę rywali – przy zdobywaniu obiegów ponownie asystowali Uss i Krajewski. W odpowiedzi jednak zespół z Miejskiej Górki utrzymał sześciopunktową przewagę.

Końcówka meczu nie przyniosła już żadnych emocji – jedynie w dograniu szóstej rundy powracający w tym sezonie do gry Marcin Czwojdrak asystował przy ostatnim obiegu dla gospodarzy.

Mecz utrzymywał się w sennej atmosferze charakterystycznej dla początku sezonu. Spotkanie obfitowało w błędy (6 po stronie Demonów i 8 po stronie gości), co pogarszała jeszcze nieznaczna liczba hitów (4 odbite przez zawodników z M. Górki i 6 wybitych przez jastrzębian). Negatywnie na widowiskowość spotkania wpłynęła także ilość baz darmo – miotacze zespołu gości oddali ich aż 15 – po stronie gospodarzy było ich jedynie 3. Na wyróżnienie zasłużył Rafał Krajewski z Jastrzębia, który wykazał się stuprocentową skutecznością (4 PA, 2 RBI, 4 H - w tym jeden za dwie bazy).

O ile w pierwszym spotkaniu przynajmniej początkowo można było mówić o walce, o tyle drugi mecz był już zdecydowanie jednostronny. Świadczy o tym zarówno wynik (15:0 dla Demonów), jak i statystyki miotaczy z Jastrzębia – łącznie oddali oni 18 baz darmo. Sprawiło to, iż mecz był mało atrakcyjny, a jedyną sytuacją wartą wspomnienia jest debiut powracającego do Demonów Bartosza Pięty, który – podobnie, jak w poprzednim sezonie – swoją pierwszą w sezonie konfrontację z miotaczem na Demonowych Polach zwieńczył posłaniem piłki poza boisko, otwierając tym samym listę pałkarzy Demonów, którzy odbili home run. Mecz rozstrzygnął grający trener, ponieważ po jego odbiciu gospodarze uzyskali piętnastopunktową przewagę, co pozwoliło na zakończenie spotkania już w piątej rundzie. Na uwagę zasługuje także całościowa ofensywna postawa szkoleniowca Demonów, Bartosza Kusztelaka, który w tym meczu wziął czynny udział w grze, osiągając najlepszy wynik wśród swojej drużyny ex aequo z Cezarym Hryniowskim – obaj osiągnęli 100% skuteczności w ataku (AVG – średnia odbijania 1.000, OBP – średnia awansów na pierwszą bazę – 1.000).

 

SKŁADY DRUŻYN:

 

1 mecz

MKS Jastrząb Jastrzębie Zdrój:

Mateusz KOZŁOWSKI 3B, Adrian SOLAK 2B, Krzysztof GOŁĘBIOWSKI P/SS/1B, Sebastian USS SS/P/SS, Rafał KRAJEWSKI C, Przemysław KRUCZEK 1B/P, Łukasz KRUCZEK LF, Patryk RUSEK CF, Oskar RYCHEL RF

Trenerzy: Sebastian USS, Rafał KRAJEWSKI

TSB Demony Miejska Górka:

Tomasz DURCZEWSKI SS (Natalia LANGNER 3B), Michał SWOROWSKI 3B/SS/P, Krzysztof NOWAK CF/2B, Piotr SZLACHETKA LF, Marcin CZWOJDRAK 1B, Bartosz BISKUPSKI 2B (Kamil ZBARAŻ CF), Joachim LATUSZEK P/SS, Daniel SZLACHETKA RF (Hubert BARTKÓW RF), Szymon NOWAK C

Trenerzy: Bartosz KUSZTELAK, Kamil ZBARAŻ

Sędziowie: Andrzej TYMUSZ (główny), Adam FOJCIK (liniowy), Arkadiusz ŁUKOMSKI (techniczny)

 

2 mecz

MKS Jastrząb Jastrzębie Zdrój:

Mateusz KOZŁOWSKI 3B, Adrian SOLAK 2B, Krzysztof GOŁĘBIOWSKI 1B/P, Sebastian USS SS, Rafał KRAJEWSKI C, Przemysław KRUCZEK P/1B, Łukasz KRUCZEK LF, Patryk RUSEK CF (Tomasz JELEŚNIAŃSKI CF), Oskar RYCHEL RF

Trenerzy: Sebastian USS, Rafał KRAJEWSKI

TSB Demony Miejska Górka:

Mateusz WALEŃCZAK 1B, Krzysztof NOWAK P, Hubert BARTKÓW RF, Bartosz PIĘTA SS (Tomasz DURCZEWSKI SS), Cezary HRYNIOWSKI 2B, Filip MAZUR LF, Bartosz KUSZTELAK C, Konrad KOT 3B (Natalia LANGNER 3B), Konrad WYRZYKIEWICZ CF

Trenerzy: Kamil ZBARAŻ , Bartosz KUSZTELAK

Sędziowie: Adam FOJCIK (główny), Andrzej TYMUSZ (liniowy), Arkadiusz ŁUKOMSKI (techniczny)

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#4 witamczapi 2012-04-17 09:55
hej MIKI, myślę że w pucharach na pewno się spotkamy, pozdrawiam
również pozdrawiam drużynę z Miejskiej Górki do zobaczenia w rewanżu w Jarzębiu Zdroju
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#3 Re:Onoz 2012-04-16 16:32
Nazwy oficjalne, takie, jakie obowiązują w PZBall. Byłą próba, żeby to zmienić, nie wypowiem się na temat tego, jak przebiegła, efektem jest jednak to, że zostajemy przy "technicznym" (zgadzam się w 100% z Twoim skojarzeniem).
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#2 ...On 2012-04-16 16:13
jakze nie podoba mi sie okreslienie techniczny - brzmi to tak, jakby odpowiadal za stan boiska...
lepiej byłoby juz np. statystyk i zapisowy
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#1 Witam!Piotr Mikołajczyk 2012-04-16 14:47
Wspaniale, że drużynia z Jastrzębia wraca na besaballowa mapę Polski!!!Szczeg ólnie witam `Czapiego` i `Usska`...może po tylu latach spotkamy się w końcu na boisku np. w Pucharze Polski :) Pozdrawiam i zyczę sukcesów!
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  10
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik  9
4 CENTAURY Warszawa

CENTAURY Warszawa

 7
5

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory  4
6

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko

 3

zobacz całą tabelę

 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.