Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Do samego końca (Grabarze - Stal II, 24-25.09.2011) PDF
wtorek, 27 września 2011 22:14

Podczas rozegranych w weekend 24-25 września w Kutnie meczów bezporażkowy jak dotąd wynik lokalnej Stali II był poważnie zagrożony. Małe różnice punktowe i częste zmiany na tablicy nie pozwalały żadnej z drużyn na rozluźnienie się, a ostateczny rezultat spotkania – dwie przegrane Grabarzy Skarbimierz – może stanowić dla przyjezdnej drużyny powód do goryczy: w pierwszym meczu Grabarze stracili prowadzenie w ostatniej turze, w drugim doprowadzili do dogrywki, ale osłabienie obrony zdecydowało o utracie decydującego obiegu.

W sobotnim meczu pierwsze rundy były wyrównane (2:2), ale od czwartej szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę Grabarzy, którzy w dwóch kolejnych turach w ataku zdobyli po jednym obiegu. Wprawdzie Stali II udało się w szóstej rundzie wyrównać, lecz skarbimierzanie po przejściu do ataku odzyskali prowadzenie. Drużyna z Kutna wyszarpnęła przeciwnikowi w ósmej rundzie jeszcze jeden obieg, zmniejszając różnicę do dwóch punktów. Wynik 7:5 utrzymał się po pierwszej turze ostatniej rundy i nie rokował dobrze dla Stali II, której w tym meczu tylko raz udało się podczas tury ofensywnej zdobyć więcej niż jeden obieg. Kutnianie przystąpili jednak do ataku ze wzmożoną energią i dobrze ulokowane hity pozwoliły im na wykonanie trzech okrążeń, przynoszących zwycięstwo.

Niedzielny mecz rozpoczął się po myśli Stali II, która przez cztery tury w ataku uzbierała cztery obiegi, sprawnie powstrzymując przy tym ofensywę Grabarzy. W połowie meczu temperatura zaczęła się podnosić – w dolnej połowie czwartej rundy efektywni w odbijaniu Grabarze zniwelowali przewagę kutnian, robiąc cztery okrążenia. Po zmianie ról na boisku Stal II odsunęła się od przeciwnika o dwa punkty dzięki dablowi Jakuba Wojtczaka i przepuszczonej piłce. Grabarze ścigali ją jednak nieustępliwie, tym razem wychodząc na prowadzenie (hit 2 RBI Rafała Rajtara). W następnej, szóstej turze kutnianie dołożyli na swoje konto kolejne dwa obiegi, ale w dolnej połowie Grabarze zrównali wynik (8:8).

W siódmej rundzie daleki flyout na lewym zapolu pozwolił drużynie ze Skarbimierza uzyskać jednopunktową przewagę. W atmosferze przybliżającego się końca meczu (ósma runda) Stal II wykorzystała słabszą formę skarbimierskiej obrony i zwiększyła swój rachunek do jedenastu punktów, po czym zamknęła atak przeciwników podwójnym autem i strikeoutem. Obrona Grabarzy odpowiedziała tym samym: strikeout i podwójny aut po płaskim odbiciu do miotacza uniemożliwiły kutnianom powiększenie dystansu.

W ostatniej regulaminowej turze meczu Grabarze obstawili bazy, a następnie zmniejszyli przewagę kutnian do jednego obiegu. Nieudana próba squeeze play (skrót wykonywany przy biegaczu na trójce) zaowocowała drugim autem, ale wkrótce potem, w wyniku błędu na lewym zapolu, na koncie skarbimierzan pojawił się jedenasty, wyrównujący obieg. Krótka dziesiąta runda nie przyniosła zmian w wyniku. W górnej połowie jedenastej części meczu Stal II dzięki bazom darmo wypełniła bez autów pozycje na polu. Zajmujący trójkę Marcin Smakowski zdecydował się na kradzież bazy domowej podczas narzutu i wygrał starcie z łapaczem, co dało jego drużynie dwunasty punkt. W dolnej połowie Grabarzom nie udało się wywalczyć obiegu, choć odbity przy dwóch autach hit Łukasza Kopyta ożywił na moment nadzieje w boksie.

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Komentarze 
 
#33 hmmmJakub Wędrowycz 2011-10-06 10:37
ostatnio zastanawiam sie dlaczego jednym z głównych tematów (od zawsze) są sędziowie a nie np to jak zachęcic ludzi do gry w bb, jak propagowac całą dyscypline?
czy nie lepiej porozmawiac o metodach szkolenia zawodników? wymieniać sie poglądami odnośnie treningów?

a tak w kolko - sedziowie zli, sedziowie za duzo dostaja...

moze zastanowmy sie dlaczego liga w tym roku jest az tak zatrwazająco SŁABA w stosunku do lat poprzednich i co zrobic zeby bylo lepiej?? moze dlatego ze zawodnicy/sedziowie/trenerzy zamiast zajac sie tym czym powinni spedzaja czas przed monitorami - bawia sie w krzykaczy i pisza aby po prostu pisac, siac zamet? :)

zastanwomy sie moze nad tym... ;>
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#32 ale jak to?jaco 2011-10-06 08:46
dlaczego chcecie nam wziąść ? kluby -działacze tu nic nie wskóracie sędziowie to rzecz święta nie oddamy nic!
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#31 nie można zmniejszyć?oz 2011-10-04 10:35
Cytuję umpire II:
(...)
"kilometrówki" nie można zmniejszyć bo jej wysokość jest określona ustawowo (...)


0,8358 to jest stawka maksymalna. Nigdzie nie jest napisane, że stawka za kilometr nie może być niższa.

Tu jest ujednolicony tekst rozporządzenia:
http://www.podatki.biz/akty/250302.htm

Cytuję [wersalik mój]:
"§ 2. Koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które NIE MOGĄ BYĆ WYŻSZE NIŻ:"
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#30 Warszawaobserwator 2011-10-03 17:45
pragnę zauważyć iż Centaury wyeliminowały najpierw miejsce 3 ( Żory ) potem 2 ( Dęby )w tabeli po rundzie zasadniczej a startowali z ostatniej 6 pozycji do play-of forma zwyżkowa! pytanie czy starczy im sił i odwagi by podjąć miejsce 1 ( Kutno ) po rundzie zasadniczej. Jeśli to się uda to właśnie Warszawa dostąpi zaszczytu reprezentowania Polski w przyszłym roku. obozy zagraniczne przyniosły efekt ;p a Kutno jest w tym sezonie do pokonania.
Zgłoś naruszenie zasad
 
 
#29 prlklika 2011-09-30 21:22
...sędziowie nie dzielą sie na dobrych i złych ale na tych z Kutna i z Rybnika (Sląska) - tyle na ten chory i zgniły temat.
Zgłoś naruszenie zasad
 
 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  10
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik  9
4 CENTAURY Warszawa

CENTAURY Warszawa

 7
5

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory  4
6

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko

 3

zobacz całą tabelę

 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.