Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Gospodarz bierze wygraną (Baza - Grabarze, 16-17.04.2011) PDF
wtorek, 19 kwietnia 2011 23:05

Rozegrane w Kutnie mecze między bydgoską Bazą i skarbimierskimi Grabarzami miały dość wyrównany przebieg i w obu z nich rozstrzygnięcia dostarczała dopiero ostatnia runda.

Początek sobotniego spotkania dobrze wykorzystali Grabarze, zdobywając w sumie pięć obiegów. Tylko w tych rundach Krzysztof Lewandowski, miotacz Bazy, dopuścił do hitów. Reszta ofensywy nie ułożyła się już po myśli skarbimierzan - przez następne siedem rund tylko trzech biegaczy weszło na jedynkę.

Baza pozostawała bez powodzenia w ataku do piątej rundy, choć już w czwartej była bliska zamknięcia okrążenia, gdy Tomasz Henke po dwóch kradzieżach dotarł do trójki. W piątej rundzie Grabarze zapracowali na własną zgubę: zła gra obrony doprowadziła do obstawienia wszystkich baz i kolejny błąd, łącznika, kosztował skarbimierzan dwa obiegi. Pałkarze Bazy singlami wypracowali drogę na dom jeszcze trzem biegaczom.

W szóstą rundę drużyny wkroczyły z wynikiem 5:5 i żadnej z nich nie udawało się przez kilka kolejnych tur przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Temperatura podniosła się w ósmej rundzie. W jej górnej połowie Piotr Wiewióra po dwóch kradzieżach zaryzykował trzecią i został złapany przez bazą domową. W dolnej połowie niekontrolowane narzuty dwóch miotaczy doprowadziły do wypełnienia baz i bydgoszczanie zdobyli dwa obiegi dzięki odbiciu w stronę trzeciobazowego oraz późniejszemu dzikiemu narzutowi.

Grabarzom nie udało się w dziewiątej rundzie wiele zdziałać i mecz zakończył się wygraną Bazy. W ataku bydgoskiej drużyny wyróżnił się Tomasz Henke - każde z jego czterech wyjść do pałki zwieńczone było odbiciem dającym bazę.

Niedzielny mecz był bogatszy w hity, obiegi, strajkauty i kradzieże (w minuty również). Tym razem pierwsze punkty zdobyła Baza, utrzymując prowadzenie przez pięć rund. Depczący jej po piętach Grabarze wyrównali w szóstej rundzie, a w następnej przejęli prowadzenie. W górnej połowie dziewiątej rundy Baza doprowadziła do remisu, jednak w ostatniej turze Grabarze zdobyli zwycięski obieg.

Zawodnicy ze Skarbimierza skradli w tym meczu 9 baz (w tym trzy - Mateusz Gądek). W czwartej rundzie została wykonana efektowna akcja: singiel Krzysztofa Różańskiego doprowadził biegacza do domu i moment zastoju na bazie domowej po zdobyciu obiegu został przez Różańskiego żywiołowo wykorzystany do ataku na drugą bazę, czemu towarzyszył bieg Mateusza Gądka z trzeciej bazy, zakończony zdobyciem punktu.

Bydgoszczanie wyszli z meczu ubożsi o jedną pałkę - w piątej rundzie Tomasz Henke roztrzaskał ją podczas odbicia (dał przy tym drużynie punkt). Najskuteczniejszym pałkarzem Bazy był Paweł Marek - 5 singli na zapole (4 RBI) podczas 6 wyjść do odbijania (jedno uderzenie narzutem). Wśród Grabarzy najlepiej odbijał Robert Rajtar - 4 single na 5 konfrontacji z miotaczami.


sobota 16.04.2011


SBSK Grabarze Skarbimierz

Mateusz Gądek C, Robert Rajtar LF/P, Piotr Wiewióra SS, Łukasz Zieliński P/3B, Rafał Rajtar 1B, Krzysztof Różański CF, Rafał Chrabąszcz 2B (Patryk Rudzki 2B), Krzysztof Marszałek 3B/LF, Łukasz Kopyt RF
Trener: Łukasz Zieliński

UBKS Baza Bydgoszcz

Błażej Chorobiński 2B, Paweł Marek 3B, Tomasz Henke SS, Krzysztof Lewandowski P, Marek Lewandowski 1B, Krzysztof Michałowski CF (Jacek Kwasek LF), Dominik Jankowski LF/CF, Janusz Kapuściński RF (Kamil Flizikowski RF), Łukasz Trzpiot C
Trener: Beata Henke


Sędziowie: Krzysztof Bielecki, Marcin Mańkowski
Sędzia techniczny: Małgorzata Zakrzewska

Czas meczu: 2 h 40 min

 

niedziela 17.04.2011

 
UBKS Baza Bydgoszcz

Błażej Chorobiński 2B, Paweł Marek 3B, Tomasz Henke P/SS, Krzysztof Lewandowski SS/P, Marek Lewandowski 1B, Kamil Flizikowski RF, Dominik Jankowski CF, Jacek Kwasek LF, Łukasz Trzpiot C
Trener: Beata Henke

SBSK Grabarze Skarbimierz

Mateusz Gądek P, Krzysztof Różański CF, Andrzej Kędra C, Piotr Wiewióra SS, Łukasz Zieliński 1B, Robert Rajtar 2B, Piotr Hawrylów LF, Rafał Rajtar 3B, Łukasz Kopyt RF (Krzysztof Marszałek RF)
Trener: Łukasz Zieliński

Sędziowie: Marcin Mańkowski, Waldemar Góralski
Sędzia techniczny: Sylwia Rzedzicka
Czas meczu: 3 h 21 min

Tekst: Noona

Zdjęcie: Krzysztof Różański

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  12
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.