Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Baza wraca na 1. miejsce (Schaby @ Baza, 19.06.2010) PDF
wtorek, 22 czerwca 2010 02:00

Po porannych sobotnich meczach ze Schabami bydgoska Baza powróciła na pozycję lidera I Ligi baseballu, wyprzedzając Caper o jedno zwycięstwo. Pierwszy mecz nie wróżył wiele dobrego, jednak drugie spotkanie wyglądało już znacznie lepiej. Wyniki dwumeczu to 20:0 oraz 9:3 dla Bazy.

Poranny, bezsprzecznie jednostronny mecz był dla Schabów bolesnym doświadczeniem. Nie udało im się zdobyć żadnego obiegu, a miotający dla Bazy Tomasz Henke wystrajkował jedenastu z dziewiętnaściorga pałkarzy, którzy przed nim stanęli. Punkty zebrane przez Bazę były zaś w większości wynikiem błędów obrony Schabów, w tym miotaczy.

Pierwszy atak Bazy skończył się autem z powietrza i dwoma strikeoutami, jednak przez resztę meczu bydgoska drużyna konsekwentnie eksploatowała słabości warszawian. W drugiej turze sześciu odbijających po sobie zawodników wróciło do boksu z obiegami. Wśród nich tylko jeden, Tomasz Henke, przeszedł do roli biegacza dzięki własnemu hitowi (za dwie bazy). Z pozostałej piątki czterech pałkarzy wprowadził na pierwszą bazę miotacz, a jeden dostał się tam po błędzie środkowozapolowego. Dwa ostatnie ze zdobytych w tej turze obiegów uzyskane zostały po singlu Krzysztofa Lewandowskiego, odbitym przy dwóch autach.

Z kolejnej tury Baza wyniosła trzy punkty, przy czym wszystkie awanse na bazach były następstwem błędów Schabów. Z końcem tej tury pozycję miotacza zwolnił Krzysztof Babicki, mający na swoim koncie osiem oddanych darmo baz, w tym trzy w wyniku uderzenia narzutem. Zastąpił go Marek Podgórski, jednak jego występ na górce nie należał do szczęśliwych. Rozpoczynający w czwartej turze atak Tomasz Henke odbił singla i zdobył obieg już przy następnym pałkarzu, korzystając z błędu trzeciobazowego, który przepuścił podanie od łapacza. Mikołaj Ćwikliński dotarł w tym czasie do drugiej bazy i chwilę później, po dablu trzeciego odbijającego w tej turze, Marka Lewandowskiego, dopełnił okrążenie. Kolejni biegacze Bazy schodzili z pola z punktami, tylko jednego z nich udało się Schabom upolować podczas ataku na bazę domową (aut przez miotacza). Niewyłapanie przez prawozapolowego piłki z powietrza kosztowało Schaby dwa obiegi. Wkrótce potem Markowi Podgórskiemu przyszło raz jeszcze mierzyć się z Tomaszem Henkem. Również ten pojedynek miotający Bazy rozstrzygnął na swoją korzyść, wieńcząc go triplem (1 RBI). Obieg został domknięty atakiem na bazę domową po dzikim narzucie. Był to ostatni, ósmy punkt Bazy w tej turze, następny pałkarz został bowiem wyautowany na pierwszej bazie.

W swoją drugą turę (meczową piątą) Marek Podgórski wkroczył niepewnie, wpuszczając dwóch pałkarzy na pierwszą bazę niecelnymi piłkami i oddając przy tym obieg, uzbierany przez Marka Lewandowskiego podczas dzikich narzutów. Trener Norbert Kacprzak podjął decyzję o zmianie miotacza i na górce stanął Jakub Pasikowski. Odbicie za jedną bazę Błażeja Chorobińskiego i błąd środkowozapolowego po odbiciu Aleksandra Stuczyńskiego zaowocowały jednak wypełnieniem wszystkich baz. Jako następny do boksu pałkarza wszedł Łukasz Trzpiot, wcześniej bezsilny wobec Krzysztofa Babickiego. Skonfrontowany z innym miotaczem wybił piłkę singlem na lewe zapole, dzięki czemu dwaj jego koledzy dotarli do bazy domowej. Ponieważ tym samym została osiągnięta dwudziestopunktowa przewaga, sędzia ogłosił koniec meczu.

Przerwę między meczami Schaby poświęciły na otrząśnięcie się po pierwszej grze i zmobilizowanie do następnej. Już w pierwszej turze udało im się zdobyć jeden obieg - Krzysztof Korczyński dotarł do domu po hicie Huberta Cabajewskiego. Następne dwie półtury meczu trwały krótko, przed miotaczami obu stron stawało po trzech pałkarzy. W dograniu drugiej tury bydgoszczanie otworzyli swój rachunek dwoma punktami, zdobytymi po dablu Tomasza Henkego i singlu Marka Lewandowskiego. 

Górna połowa kolejnej tury rozpoczęła się dla Schabów od kaczki założonej Blerimowi Ukiciemu. Odbijająca po nim Agnieszka Ciesielska dostała pierwszą bazę darmo, awansowała po singlu Jakuba Pasikowskiego, a następnie, po singlowym odbiciu Krzysztofa Korczyńskiego na środkowe zapole, podjęła próbę dotarcia do bazy domowej. Udaremnił jej to jednak powrót piłki od środkowozapolowego, przekazanej łapaczowi przez łącznika - aut został wykonany tuż przed płytą domu. Przy dwóch autach i dwóch obstawionych bazach następny w lineupie Krzysztof Babicki odbił za jedną bazę i Schaby zdobyły dwa punkty, przejmując prowadzenie. Udało im się je utrzymać do końca tej tury dzięki dwóm strikeoutom i autowi na pierwszej bazie. Przebieg gry mógł w tym czasie budzić w boksie Schabów nadzieję na powtórzenie sytuacji z poprzedniego spotkania z Bazą w Osielsku, kiedy to, po przegranym bezpunktowo pierwszym meczu, Schaby wygrały drugi 9:4.

W czwartej turze na górce Bazy nastąpiła zmiana i stanął na niej Krzysztof Lewandowski. Wypełnianie swej roli zaczął od trzech strikeoutów. Po tak gładkim otwarciu rundy Baza przeszła do ofensywy. Rozpoczął ją Łukasz Trzpiot odbiciem za dwie bazy, a do domu doprowadził go, również dablem, odbijający po nim Krzysztof Lewandowski. Dzięki bazie darmo na polu znalazł się również Jakub Graf. Singiel Tomasza Henkego umożliwił zbiegnięcie na dom Krzysztofowi Lewandowskiemu i awans o bazę Jakubowi Grafowi, jednak niedługo potem Graf został zatrzymany przez obronę przed trzecią bazą. Trzeci punkt w tej turze zdobył impulsywnie Tomasz Henke, z dużym ryzykiem kradnąc bazę domową łapaczowi opanowującemu piłkę.

W następnej rundzie Schaby podjęły próbę wyrównania wyniku. Piąty w tej turze pałkarz, Krzysztof Babicki, wszedł do batter boksu w podobnych okolicznościach co przy swojej poprzedniej kolejce - dwa auty i dwoje biegaczy na bazach. Choć i tym razem odbił piłkę, odbicie nie okazało się wystarczająco udane i trzeciobazowy wykorzystał je do wyautowania zbliżającego się do jego bazy biegacza. W dolnej połowie Baza, niezamierzająca oddać prowadzenia, starannie dodawała do swojego wyniku kolejne obiegi. Jeden - Błażej Chorobiński po singlu Łukasza Trzpiota, drugi - Trzpiot po singlu Tomasza Henkego, trzeci - Krzysztof Lewandowski po przepuszczonej piłce.

Szósta tura nie przyniosła Schabom żadnych punktów. Pierwszy pałkarz otrzymał bazę darmo, ale po odbiciu następnego zawodnika został wyautowany między pierwszą i drugą bazą dzięki podaniu łącznika do drugobazowego. Trzeci odbijający, Bartosz Kliszewski, odbił niski pop fly przy samej bazie domowej (odbicie, po którym piłka leci głównie w górę, mało przemieszczając się w poziomie). Łapacz Bazy, Łukasz Trzpiot, z łatwością złapał piłkę z powietrza i podał ją na pierwszą bazę, na którą nie zdążył powrócić wcześniejszy biegacz. Tym podwójnym autem zakończyła się półtura. Po przejściu do ataku Baza wzbogaciła się o jeszcze jeden punkt, zdobyty dzięki dablowi Błażeja Chorobińskiego. Na więcej nie pozwolił miotający Krzysztof Babicki, autując w tej turze poprzez strikeouty.

W ostatniej turze meczu Schaby obstawiły wszystkie trzy bazy, ale nie udało im się zdobyć dodatkowych obiegów i mecz zakończył się wynikiem 3:9.

Przygotowała: Noona

SKŁADY DRUŻYN 

1 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Jakub Pasikowski 3B/1B/P, Krzysztof Korczyński SS/3B, Krzysztof Babicki P/SS, Hubert Cabajewski C, Marcin Ferfet 2B, Bartosz Kliszewski CF, Marek Podgórski 1B/P, Rafał Osmolak RF (Blerim Ukici RF), Witold Gretzyngier LF (Agnieszka Ciesielska LF)
Trener: Norbert Kacprzak

UBKS Baza Bydgoszcz

Błażej Chorobiński SS, Aleksander Stuczyński 2B, Łukasz Trzpiot C, Krzysztof Lewandowski 3B, Jakub Graf LF, Tomasz Henke P, Mikołaj Ćwikliński CF, Marek Lewandowski 1B, Kamil Flizikowski RF
Trener: Beata Henke

Sędziowie: Jakub Jendryczka (główny), Łukasz Snopek (liniowy)
Zapisowa: Magdalena Kątna

2 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Jakub Pasikowski 3B, Krzysztof Korczyński SS, Krzysztof Babicki P, Hubert Cabajewski C, Marcin Ferfet 2B (Witold Gretzyngier 2B), Bartosz Kliszewski CF, Marek Podgórski 1B, Blerim Ukici RF (Rafał Osmolak RF), Agnieszka Ciesielska LF
Trener: Norbert Kacprzak

UBKS Baza Bydgoszcz

Błażej Chorobiński SS, Aleksander Stuczyński 2B, Łukasz Trzpiot C, Krzysztof Lewandowski 3B/P, Jakub Graf LF, Tomasz Henke P/3B, Mikołaj Ćwikliński CF (Dominik Jankowski CF), Marek Lewandowski 1B, Kamil Flizikowski RF
Trener: Beata Henke

Sędziowie: Łukasz Snopek (główny), Jakub Jendryczka (liniowy)
Zapisowa: Magdalena Kątna

Zdjęcie: Noona
Więcej zdjęć w fotorelacji:
http://www.baseball.pl/?page=home&site=fotogallery&id=53#kotwica

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  12
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.