Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Walka o pozycję lidera I Ligi (Baza @ Caper, 12.06.2010) PDF
poniedziałek, 14 czerwca 2010 02:00

W sobotę Caper Kędzierzyn-Koźle podejmował Bazę Bydgoszcz. Liderom tabeli I Ligi do utrzymania swojej pozycji wystarczyła jedna wygrana. Po pierwszym spotkaniu, w którym Goście zwyciężyli 13:3, wiele wskazywało na zmianę na pierwszym miejscu. W zaciętym drugim pojedynku lepsi okazali się jednak Gospodarze, dzięki czemu nadal prowadzą w pierwszoligowych rozgrywkach.

W pierwszym meczu Goście objęli prowadzenie już na początku spotkania - przy trzech zajętych bazach Tomasz Henke odbił singla, otwierając tym samym wynik meczu. Drugi punkt Baza dołożyła, gdy następny w lineupie Mikołaj Ćwikliński został uderzony przez narzut. W kolejnej turze triple Pawła Marka oraz hit za jedną bazę Krzysztofa Lewandowskiego pozwoliły bydgoszczanom na zwiększenie prowadzenia o dwa obiegi. W tym czasie ofensywa kędzierzynian pozostawiała wiele do życzenia - żadnemu z pałkarzy nie udało się dostać na bazy.

Kontaktowy obieg Gospodarze zdobyli w trzeciej turze. Najpierw ich przeciwnicy zwiększyli przewagę na 5:0, po zmianie ról błąd pierwszobazowego umożliwił Caperowi zmianę wyniku na 5:1. Nie zrobiło to jednak większego wrażenia na drużynie z Bydgoszczy, double Krzysztofa Lewandowskiego umożliwił dwójce biegaczy dobiegnięcie do bazy domowej.

Po zmianie stron drugi raz błędy umożliwiły Caperowi zbliżenie się do uciekających rywali. Tym razem po przejściu do defensywy Gospodarzom spotkania udało się wybronić przed stratą obiegów, choć ich przeciwnicy zajęli wszystkie bazy, a błąd łapacza Gości w dograniu piątej tury umożliwił kędzierzynianom dołożenie kolejnego punktu.

Szósta runda rozpoczęła się trzema hitami Bazy. Dalsze decyzje wewnątrzpolowych obrońców z Opolszczyzny oraz ich błędy kosztowały zespół Gospodarzy stratę aż sześciu obiegów. Tym samym Baza uzyskała dziesięciopunktową przewagę, którą udało jej się wybronić - mecz zakończył podwójny aut, gdy po złapaniu piłki z powietrza piłka podana przez Mikołaja Ćwiklińskiego wyprzedziła biegacza z Bydgoszczy wracającego na drugą bazę.

Drugie spotkanie okazało się walką o pozycję lidera w tabeli I Ligi. Oba zespoły miały w tym momencie po trzy zwycięstwa, ale ze względu na lepszy bilans obiegów to Baza była na pierwszym miejscu. Kędzierzynianom udało się jednak przejąć prowadzenie w lidze. Mimo dobrego początku - pierwsza para pałkarzy Gości rozpoczęła mecz hitami - Gospodarzom udało się zejść do boksu bez strat. Poprawa w stosunku do poprzedniego meczu była jednak widoczna tylko w obronie. Do czwartej tury żadnej z drużyn nie udało się wypracować obiegu, chociaż po obu stronach niewiele do tego brakowało.

W połowie spotkania jako pierwsi prowadzenie objęli bydgoszczanie. Przewaga trzech obiegów wydawała się znacząca, Gospodarze szybko jednak nadrobili straty - w dograniu czwartej tury zdobyli cztery punkty, przy czym tylko przy dołożeniu jednego z nich nie pomogły im błędy rywali. Przewaga została zwiększona w kolejnej rundzie - po krótkim pobycie w obronie zawodnicy Capera wypracowali piąty obieg. Tym razem jednak to Goście udaremnili wcześniejsze działania przeciwników - Tomasz Henke asystował przy zdobyciu dwóch obiegów na początku szóstej tury.

Remis 5:5 został natychmiast przełamany - po zmianie ról, w dograniu szóstej rundy obieg na miarę zwycięstwa zdobył Adam Kunc. W ostatniej turze Goście nie zdołali już odrobić strat, dzięki czemu w Reńskiej Wsi nastąpił podział zwycięstw.


SKŁADY DRUŻYN

1 MECZ:

UBKS Baza Bydgoszcz

Łukasz Trzpiot SS, Arkadiusz Stuczyński 2B, Paweł Marek 3B, Krzysztof Lewandowski P, Jakub Graf LF, Tomasz Henke 1B, Mikołaj Ćwikliński CF, Marek Lewandowski C, Adrian Bojakowski RF
Trener: Beata Henke

UKS Caper Kędzierzyn Koźle

Kordian Sura 1B, Cichosz Kamil 2B/P/2B, Dawid Jurek P/2/CF, Maciej Zdrodowski C, Dariusz Grabiński SS/3B, Jędrzej Kwaśniewski 3B (Mateusz Jurek SS), Jakub Tokarczyk RF, Adam Kunc LF, Dawid Kołt CF/P
Trener: Sławomir Smętek

Sędziowie: Adam Fojcik, Radosław Roś
Zapisowa: Maria Bzdziuła


2 MECZ:

UBKS Baza Bydgoszcz

Łukasz Trzpiot C/P/C, Arkadiusz Stuczyński 2B, Paweł Marek 3B, Krzysztof Lewandowski SS/P, Jakub Graf LF, Tomasz Henke P/1B/SS, Mikołaj Ćwikliński CF, Marek Lewandowski 1B/C/1B, Adrian Bojakowski RF (Kamil Flizikowski RF)
Trener: Beata Henke

UKS Caper Kędzierzyn Koźle

Kordian Sura 1B, Cichosz Kamil 2B, Mateusz Jurek SS, Dawid Jurek P, Maciej Zdrodowski C, Dariusz Grabiński 3B, Jakub Tokarczyk RF/LF (Jędrzej Kwaśniewski LF), Adam Kunc LF/RF, Dawid Kołt CF
Trener: Sławomir Smętek

Sędziowie: Adam Fojcik, Radosław Roś
Zapisowa: Maria Bzdziuła

Zdjęcia: Eryk Gramala

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 BARONS Wrocław BARONS Wrocław  15
2 STAL Kutno STAL Kutno  12
3 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 9
4 SILESIA Rybnik

SILESIA Rybnik

9
5

DĘBY Osielsko

DĘBY Osielsko 5
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

 
 
 
 
Play Off 2019
Play Off Sezon 2019

Silesia@Dęby

Mecz I 4:14

Mecz II 7:8

Mecz III 2:1

Barons@Stal

Mecz I 2:10

Mecz II 19:2

Mecz III 2:5

Mecz IV 4:5

Finał

Dęby@Stal

Mecz I 5:3

Mecz II 5:1

Mecz III 8:13

Mecz IV 8:15

Mecz V 0:4

O III miejsce

Barons@Silesia

Mecz I 2:7

Mecz II 0:15

PLSK

Tabela
Drużyna Wygr.
1 panthers PANTHERS Wrocław  10
2 GEPARDY Żory GEPARDY Żory  9
3 STAL Kutno STAL Kutno  3
4 DIAMONDS Warszawa DIAMONDS Warszawa  2

zobacz całą tabelę

PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.