Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Caper przejmuje prowadzenie (Schaby @ Caper, 29.05.2010) PDF
wtorek, 01 czerwca 2010 02:00

Po dwóch meczach rozegranych na własnym terenie Caper Kędzierzyn-Koźle przejął prowadzenie w tabeli I Ligi. W pierwszym spotkaniu Gospodarze uzyskali pewne prowadzenie już na początku meczu, drugie natomiast trwało osiem tur, a zakończył je grand slam Dawida Rychla.

Chociaż warszawiakom już w pierwszej rundzie dwukrotnie udało się dotrzeć do trzeciej bazy, nie zdołali oni wypracować obiegu na początku spotkania. Uniemożliwił im to miotacz Capera, Dawid Jurek, skutecznie wykonując dwa pick offy właśnie na trzeciej bazie. Po przejściu do ataku Caper wykorzystał słabą grę obrony przeciwników zdobywając cztery obiegi. Wynik na 6:0 zwiększył Dawid Rychel, który odbił home runa za dwa punkty. Nie wpłynęło to budująco na morale Gospodarzy, gdyż kolejnych dwóch pałkarzy zostało odprawionych z kwitkiem - Krzysztof Babicki założył im po kaczce.

Schaby zmniejszyły przewagę kędzierzynian po zmianie ról, gdy hit za dwie bazy w wykonaniu Krzysztofa Korczyńskiego umożliwił jego koledze dobiegnięcie do bazy domowej. Gospodarze szybko zniweczyli zdobycz przeciwników - w dograniu drugiej tury Mateusz Jurek asystował bratu w zdobyciu siódmego punktu. Podczas kolejnych trzech rund miotacze obu zespołów uniemożliwiali zmiany w wyniku. Impas przełamali Goście w szóstej turze - wykorzystując błędy w defensywie Capera, Schabom udało się zmniejszyć wynik na 7:3. Rezultat ten został utrzymany do końca meczu.

W drugim meczu od początku lepiej prezentowali się warszawiacy. Po singlu Rafała Wachowskiego uzyskali prowadzenie 1:0. W drugiej turze dołożyli kolejny punkt. Dalszym stratom zapobiegł podwójny aut po płaskim odbiciu w stronę miotacza.

Caper po przejściu do ataku nadal nie był w stanie odrobić strat, chociaż w grze Gospodarzy dało się zauważyć poprawę. W czwartej turze, po kolejnym podwójnym aucie, udało im się zmniejszyć przewagę przeciwników na 2:1. Pomógł im w tym łapacz Gości, którego niecelne podanie otworzyło Dariuszowi Grabińskiemu drogę do pierwszego obiegu. Mimo zajęcia trzech baz kędzierzynianie nie dali jednak rady zremisować w tej części spotkania. Udało im się to natomiast w kolejnej odsłonie, wyrównujący punkt został zdobyty w identycznych okolicznościach jak pierwszy.

Wynik 2:2 zapowiadał zacięty mecz i faktycznie, w ciągu dwóch kolejnych tur żadnemu z zespołów nie udało się przełamać remisu. W szóstej turze biegacze obu drużyn dotarli do trzeciej bazy, nikomu jednak nie udało się zakończyć biegu po trzeci punkt. Brak obiegów w kolejnej rundzie skutkował dodatkową, ósmą turą, którą z powodzeniem rozpoczęli Goście - po błędzie przeciwników udało im się zmienić wynik na 3:2. Dobre nastroje w boksie Schabów zostały jednak wyciszone, gdy Caperowi udało się ponownie zremisować (obieg również został zdobyty po błędzie przeciwników). Końcówka meczu okazała się niezwykle emocjonująca. Caper miał już dwa auty na swoim koncie, jednak podopieczni Sławomira Smętka zajęli trzy bazy. Dawid Rychel podołał jednak presji i ustanowił maksymalny możliwy w tamtej sytuacji wynik, odbijając grand slama - drugi mecz również zakończył się wynikiem 7:3.

SKŁADY DRUŻYN

1 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Jakub Pasikowski 3B, Adam Pepłoński SS/CF (Bartosz Kliszewski CF, Marek Packo P), Rafał Wachowski CF/SS, Krzysztof Babicki P/CF, Jakub Rogowski C, Krzysztof Kołodziejski 1B, Krzysztof Korczyński 2B, Daniel Skurczyński RF (Łukasz Braciszewski RF, Blerim Ukici RF), Marek Podgórski LF (Norbert Kacprzak LF)
Trenerzy: Hanna Ciesielska, Norbert Kacprzak

UKS Caper Kędzierzyn-Koźle

Dawid Jurek P, Dawid Kołt CF, Mateusz Jurek SS, Sebastian Cichosz 1B, Maciej Zdrodowski C, Tomasz Marciniak 3B, Dawid Rychel 2B, Dariusz Grabiński LF, Arkadiusz Kołt RF (Jakub Tokarczyk RF, Adam Kunc RF)
Trener: Sławomir Smętek

Sędziowie: Andrzej Tymusz (główny), Radosław Roś (liniowy)
Zapisowa: Patrycja Ostrowska


2 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Jakub Rogowski C, Norbert Kacprzak DH/1B (Łukasz Braciszewski 1B/RF), Rafał Wachowski CF/SS, Krzysztof Babicki SS/P, Krzysztof Korczyński LF/SS, Jakub Pasikowski 3B, Krzysztof Kołodziejski 1B (Bartosz Kliszewski 1B), Marek Podgórski RF, Adam Pepłoński 2B
Trenerzy: Hanna Ciesielska, Norbert Kacprzak

UKS Caper Kędzierzyn-Koźle

Dawid Jurek CF/1B/SS/P, Dawid Kołt RF/1B, Mateusz Jurek SS/P, Sebastian Cichosz P/1B, Tomasz Marciniak 1B/3B, Dawid Rychel 2B, Dariusz Grabiński LF, Arkadiusz Kołt C (Maciej Zdrodowski C), Kordian Sura 3B
Trener: Sławomir Smętek

Sędziowie: Radosław Roś (główny), Andrzej Tymusz (liniowy)
Zapisowa: Maria Bzdziuła

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.