Mapa

Mapa Polskich Klubów Baseballu i Softballu


Schaby - Baza: 1:1 PDF
środa, 14 kwietnia 2010 02:00

W sobotę na stadionie im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów w Osielsku rozpoczęły się rozgrywki I Ligi baseballu. Warszawskie Schaby podzieliły się punktami z Bazą - oba zespoły wygrały po jednym meczu. Ze względu na lepszy bilans obiegów pierwsze miejsce w tabeli objęła drużyna z Bydgoszczy.

Pierwsze, trwające niecałe dwie godziny spotkanie było zdecydowanie jednostronne. Już w pierwszej turze bydgoszczanie wypracowali dwa obiegi. W następnej zmianie Baza dołożyła trzeci punkt. Kolejne obiegi kibice mogli oglądać dopiero w piątej turze - zmiana miotacza nie powstrzymała UBKS przed kolejnymi awansami, a wręcz przeciwnie - Gospodarzom udało się zdobyć aż siedem obiegów, dzięki czemu uzyskali prowadzenie 10:0. Beniaminek nie dał rady zmniejszyć tej przewagi, przez co mecz został zakończony po rozegraniu 5,5 tury.
W pierwszym meczu dominowali Gospodarze. Mimo podejmowanych prób Schabom nie udało się zdobyć żadnego obiegu, do czego w dużej mierze przyczynił się miotacz bydgoszczan - Krzysztof Lewandowski - który założył 14 "kaczek" (na 18 autów w sumie).

Losy dwumeczu odwróciły się podczas drugiego spotkania. Wprawdzie początkowo prowadzenie ponownie objęli podopieczni Beaty Henke, jednak nie było im dane umocnienie na pozycji lidera I Ligi. W trzeciej turze Schaby nie przepuściły okazji, jakie stworzył im miotacz bydgoszczan, i po zdobyciu czterech obiegów przejęli prowadzenie w meczu. Po udanym pobycie na obronie dołożyli w czwartej zmianie kolejny punkt. Tym razem nie obyło się bez odpowiedzi Gospodarzy. Warszawiacy pozwolili im jednak na zdobycie tylko jednego obiegu, po czym na swoje konto dołożyli oni kolejne cztery, przed czym Bazy nie uchroniła zmiana miotacza. Łukaszowi Trzpiotowi nie można jednak przypisać słabego występu na górce - w ostatnich dwóch zmianach to on był odpowiedzialny za sześć autów - wszystkie strike outy.
Nie gorzej w obronie w końcówce spotkania prezentowali się Goście. W szóstej turze Krzysztof Babicki (który, nawiasem mówiąc, trzykrotnie dostał się na bazę po uderzeniu przez narzut) popisał się podwójnym autem bez asysty. Ostatnia zmiana podgrzała jednak emocje na boisku. Po oddaniu dwóch baz darmo nastąpiła zmiana miotacza Schabów. Nowy zawodnik na górce zaczął jednak od dwóch narzutów wymierzonych prosto w kolejnych pałkarzy. Trzy zajęte bazy przy jednym aucie wyglądały dla warszawiaków groźnie, zakończenie spotkania kosztowało ich jednak stratę jedynie dwóch punktów - ostatecznie wygrali oni 9:4.
W meczu nie brakowało emocji, nad którymi nie każdy potrafił zapanować. W trzeciej zmianie upomnienie za wulgarne słownictwo otrzymał Tomasz Henke z bydgoskiej Bazy.

Zdjęcia: Pasik
Obszerna galeria z obu meczów:
http://picasaweb.google.com/SchabyWarszawa/SchabyBaza#

SKŁADY DRUŻYN:

1 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Adam Pepłoński C, Krzysztof Kopczyński 3B, Marcin Ferfet 2B, Krzysztof Babicki SS/P, Norbert Kacprzak 1B, Krzysztof Kołodziejski P/SS, Witold Gretzynger LF (Blerim Ukici LF), Łukasz Braciszewski CF, Mikołaj Orłowski RF (Rafał Osmolak RF)

UBKS Baza Bydgoszcz:
Błażej Chorobiński 2B, Michał Świątkowski SS, Krzysztof Lewandowski P, Tomasz Henke LF, Marek Lewandowski 1B, Paweł Marek 3B, Aleksander Stuczyński RF, Krzysztof Michałowski CF, Łukasz Trzpiot C

Sędziowie: Krzysztof Bielecki (główny), Piotr Łapaj (liniowy)
Zapisowa: Magdalena Kątna

2 MECZ:

WBSC Schaby Warszawa

Adam Pepłoński C, Krzysztof Kopczyński 3B, Krzysztof Kołodziejski CF/1B, Krzysztof Babicki SS/P, Norbert Kacprzak 1B/P/SS, Marcin Ferfet 2B, Witold Gretzynger LF, Łukasz Braciszewski P/CF, Mikołaj Orłowski RF (Blerim Ukici RF, Rafał Osmolak RF)

UBKS Baza Bydgoszcz:
Błażej Chorobiński 2B, Jakub Graf LF (Mateusz Wabnyc RF), Michał Świątkowski SS, Tomasz Henke P/1B/C, Marek Lewandowski 1B/P, Paweł Marek 3B, Aleksander Stuczyński RF (Rafał Kalisz LF), Krzysztof Michałowski CF, Łukasz Trzpiot C/P

Sędziowie: Krzysztof Bielecki (główny), Piotr Łapaj (liniowy)
Zapisowa: Magdalena Kątna

  Pokaż/Ukryj komentarze

 Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy na Baseball.pl

1. Serwis "Baseball.pl" udostępnia możliwość umieszczania komentarzy do publikowanych artykułów dla wszystkich użytkowników serwisu.

2. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik. Redakcja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

3. Internauci mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem pkt. 4.

4. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) zawierają słowa wulgarne lub treści obsceniczne;
d) zawierają nieprawidłową formę dopełniacza słów "baseball" (tj. "baseballa") oraz "softball" ("softballa").
Komentarze naruszające pkt 4 będą usuwane w całości - serwis "Baseball.pl" nie uznaje ingerencji w treść komentarza.

5. Niemile widziane jest:
a) nadmierne używanie dużych liter, wykrzykników czy znaków zapytania;
b) zamieszczanie reklam;
c) komentarze niezwiązane z tematem;
d) szkalowanie innych (komentarze zarzucające nieuczciwość, złą wolę czy nieetyczne lub niemoralne zachowania, niepoparte dowodami);
e) prowokowanie eskalacji emocji;
Komentarze naruszające pkt 5 mogą zostać usunięte.

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do publikacji komentarza bądź jego części w innych artykułach.

7. Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia komentarzy bez podawania przyczyny.

8. Ocena zgodności postępowania komentujących z poniższym regulaminem leży w gestii Redakcji.

9. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

10. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania, tj. od 18.05.2012 r.

Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka zawodnika

Ekstraliga

Tabela
Drużyna Wygr.
1 STAL Kutno STAL Kutno 15
2 DĘBY Osielsko DĘBY Osielsko 13
3 SILESIA Rybnik SILESIA Rybnik 10
4 BARONS Wrocław BARONS Wrocław 10
5 CENTAURY Warszawa CENTAURY Warszawa 8
6

GEPARDY Żory

GEPARDY Żory

4

zobacz całą tabelę

HR
Ranking sezonu 2019
PARTNERZY: re.plsportowepomorze.pl

Copyright © 2008 - 2013 Baseball.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.